۱۸۰ دستگاه اتوبوس نوسازی‌شده تا پایان امسال به ناوگان اتوبوسرانی قم افزوده می‌شود

شهردار قم از بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال خبر داد و گفت: بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نسبت به خرید هزینه‌ معقول‌تری برای شهرداری در برداشته و تا ۶ سال نیز می‌تواند در ناوگان فعالیت کند.

به گزارش خبرآنلاین از قم : سید مرتضی سقاییان‌نژاد ظهر امروز در مراسم ورود ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده به ناوگان اتوبوسرانی شهر قم در جمع خبرنگاران، با اشاره به اهمیت به‌روزرسانی حمل‌ونقل عمومی اظهار داشت: برای حل مسائل زیست‌محیطی نیازمند ناوگان حمل‌ونقل عمومی پویا و زنده در سطح شهر هستیم.

وی به مشکلات تحریم و تولیدات داخلی در حوزه حمل‌ونقل عمومی اشاره کرد و افزود: امروز خرید هر دستگاه اتوبوس جدید برای شهرداری بیش از دو میلیارد تومان هزینه داشته و باید به راهکارهای جایگزین به‌جای خرید توجه کنیم.

شهردار قم بازسازی اتوبوس‌های غیرفعال در ناوگان اتوبوسرانی را بهترین جایگزین خرید اتوبوس دانست و تصریح کرد: بازسازی هر اتوبوس نیز در حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشته و فاکتورهای زیست‌محیطی و نصب کولر در این بازسازی لحاظ می‌شود.

وی از بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال خبر داد و خاطرنشان کرد: بازسازی ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نسبت به خرید هزینه‌ معقول‌تری برای شهرداری در برداشته و تا ۶ سال نیز می‌تواند در ناوگان فعالیت کند.

سقاییان‌نژاد تعداد اتوبوس‌های موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی را ۴۰۰ دستگاه اعلام و بیان کرد: تعدادی اتوبوس در سال گذشته خریداری‌شده و ۱۸۰ دستگاه اتوبوس نیز امسال بازسازی‌شده و به ناوگان اضافه می‌شود.

وی با توجه به تحویل ۱۰ دستگاه اتوبوس بازسازی‌شده، تأکید کرد: در مرحله نخست ۸۰ دستگاه اتوبوس قرارداد بسته‌شده که ۱۰ دستگاه دستگاه به شهرداری تحویل داده می‌شود و امروز ۱۰ دستگاه نخست به ناوگان اضافه شد.

شهردار قم با ابراز امیدواری از تأمین ۴۰۰ دستگاه موردنیاز ناوگان اتوبوسرانی تا پایان سال گفت: امیدواریم قراردادهای مابقی اتوبوس‌ها نیز تا پایان سال قطعی شده و ناوگان اتوبوسرانی قم برای سال ۱۴۰۰ با تمام ظرفیت به مدار وارد شود.

48

کد خبر 1397638

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =