رادوشویچ: می‌خواهم شماره ۴۴ پرسپولیس را Historical کنم!

دروازه‌بان کروات و متعصب پرسپولیس گفت: تیم‌های دیگر می‌خواهند ببرند و بگویند پرسپولیس را شکست دادیم ولی ما هم پرسپولیس هستیم و فکر ما فقط روی برد و قهرمانی است.

روزنامه خبر ورزشی نوشت: پس از سه سال و اندی زندگی در ایران دیگر بوژیدار رادوشویچ فارسی صحبت می‌کند. او برخلاف بسیاری از کروات‌های شاغل در فوتبال و ورزش ایران آشنایی خودش با زبان فارسی را پنهان نمی‌کند. هر چند هنوز کمی با برخی واژگان فارسی مشکل دارد، اما می‌تواند به زبان ما حرف بزند. جالب آن‌که دروازه‌بان کروات و متعصب پرسپولیس پیامک‌های خود با ایرانی‌ها را به زبان فینگیلیش تایپ و ارسال می‌کند! شاید همین تلاش برای یادگیری زبان فارسی و ارتباط خوب رادو با همبازیانش در تیم باعث شده یحیی گل‌محمدی حسابی از این دروازه‌بان خوشش بیاید و بگوید: «فصل آینده شماره یک پرسپولیس متعلق به رادوست!» این در حالی است که خود این گلر کروات به شماره ۴۴ علاقه‌مند است و...

(به شوخی) چطوری پپ گواردیولا؟!
(با خنده) شوخی خبرورزشی با عکس من و گواردیولا خیلی جالب بود. جلد روزنامه شما را همیشه برای خودم نگه می‌دارم.

اما عکسی که در این یکی، دو روز از تمرینات پرسپولیس منتشر شده، نشان می‌دهد موهایت در حال بلند شدن است.
بله، نم‌نم موهایم دارد بلند می‌شود!

نم‌نم؟!
نم‌نم موهایم بلند می‌شود! (واقعاً جالب است که یک بازیکن کروات با واژگان کوچه‌بازاری و عامیانه ما هم آشناست!)

ولی واقعاً با موی کوتاه شبیه خود گواردیولا شده بودی.
نه، این مدل مو را دوست ندارم. خوب نیست.

چرا؟ شبیه گواردیولا شدن که خیلی خوب است!
نه! گواردیولا ۴۹ ساله است و کچل شده، اما من تازه ۳۱ ساله شدم. می‌خواهم موهایم را بلند کنم. آن یک‌بار هم به خاطر تعطیل شدن آرایشگاه‌ها در کرواسی به خاطر کرونا بود.

وقتی جلد خبرورزشی که عکس تو را کنار گواردیولا سرمربی مشهور منچسترسیتی کنار هم دیدی، چه احساسی پیدا کردی؟
واقعاً خندیدم! گفتم که خیلی جالب بود و شما هم جوری عکس را کار کرده بودید که شبیه‌تر هم شده بود! خیلی خوب شده بود، اما من می‌خواهم خودم باشم. می‌خواهم بوژیدار رادوشویچ باشم. به همین خاطر تصمیم گرفتم موهای سر خودم را بلند کنم.

یحیی گل‌محمدی در مصاحبه اخیر خود با خبرورزشی خیلی از تو تعریف و تمجید کرد و گفت «فصل آینده رادوشویچ گلر شماره یک من است و...»
آن مصاحبه یحیی سرمربی تیم انرژی من را چندبرابر کرد. مهم‌ترین اصل در فوتبال اعتماد سرمربی است. ان‌شاءالله بتوانم جواب این تعریف‌ها را به خوبی بدهم. سعی می‌کنم تمرینات خوبی انجام بدهم و هر زمان به زمین رفتم، بهترین عملکرد را داشته باشم.

شماره یک یعنی اینکه فصل بعد شماره یک می‌پوشی؟‌
می‌دانم، شماره در فوتبال مهم نیست ولی من شماره ۴۴ را دوست دارم.

دلیل خاصی دارد؟
نه، چند وقت پیش یکی به من گفت به خاطر ساپورت (حمایت) از بچه‌های سندروم داون شماره ۴۴ می‌پوشی که من در اینترنت چک کردم، دیدم این بچه‌های دوست‌داشتنی ۴۷ کروموزوم دارند.

پس فصل آینده هم شماره ۴۴ خواهی پوشید؟
نه شماره یک و نه هیچ شماره دیگری! من می‌خواهم پیراهن شماره ۴۴ پرسپولیس را بپوشم و آن را Historical (تاریخی) کنم.

خیلی هم خوب! سه سال پشت‌سر هم با پرسپولیس قهرمان شدی و سه سال دیگر هم قرارداد داری. اگر امسال برای چهارمین بار با پرسپولیس قهرمان شوی، شماره پیراهنت هم جالب‌تر می‌شود. دو تا ۴!
این هم نظر جالبی است. بچه‌های پرسپولیس خیلی حرفه‌ای هستند. من هر روز از تمرین کردن کنار این مربیان و بازیکنان لذت می‌برم و می‌بینم چقدر دوست دارند برای چهارمین بار متوالی قهرمان شوند.

اما هفته گذشته که با سیدجلال حسینی صحبت می‌کردیم به نکته جالبی اشاره کرد و گفت «بازی با پیکان سخت‌ترین بازی ماست و قهرمانی چهارم هم با وجود ۱۰ امتیاز اختلاف اصلاً راحت نیست.» نظری نداری؟
سیدجلال حسینی یک کاپیتان بزرگ است. تجربه زیادی دارد و می‌داند چه چیزی می‌گوید.

نظر خودت چیست؟
من ۳ سال در ایران بودم و الان فصل چهارم حضورم در پرسپولیس است. در این سال‌ها به خصوص امسال همه تیم‌ها می‌خواهند پرسپولیس را پایین بکشند. هیچ تیمی نمی‌خواهد به پرسپولیس ببازد و شرایط سخت است.

آیا اینکه تیم‌های دیگر می‌خواهند پرسپولیس را شکست بدهند، نُرمال است؟
یوونتوس هم در ایتالیا همین شرایط را دارد یا بایرن‌مونیخ در آلمان و ما هم پرسپولیس هستیم. تیم‌های دیگر می‌خواهند ببرند و بگویند پرسپولیس را شکست دادیم ولی ما هم پرسپولیس هستیم. فکر ما فقط روی برد و قهرمانی است. در این سال‌ها نشان دادیم بهترین تیم ایران هستیم، اما من با حرف کاپیتان (سیدجلال) هم خیلی موافقم. بازی اول خیلی سخت است. نباید فکر کنیم راحت پیکان را شکست می‌دهیم.

دو بازی دوستانه هم با سایپا و گل‌گهر سیرجان داشتید. این دو بازی چطور بود؟
بازی‌های دوستانه برای آماده‌تر شدن تیم‌ها انجام می‌شود. این دو بازی هم برای ما خیلی خوب بود. اولی را می‌توانستیم ببریم...

اما سایپا هم می‌توانست برنده شود. اگر ضربه پنالتی محمدرضا سلیمانی مهاجم حریف را نمی‌گرفتی، شاید می‌باختید.
نه، ما هم سه یا چهار موقعیت خوب داشتیم. ما یک تیم هستیم و یک نفر نمی‌تواند تیم را برنده کند.

بازی با گل‌گهر را بردید. بازی راحتی بود؟
بازی سنگینی بود و سر یکی از بازیکنان حریف شکست! خیلی بازی سختی بود و از این نظر خوب و راضی‌کننده بود.

چهارمین قهرمانی از سومین قهرمانی سخت‌تر است؟
قهرمانی کلاً سخت است. چهارمی یا سومی هم ندارد و هر قهرمانی حاصل زحمات و تلاش همه اعضای تیم است.

راستی شنیدیم این روزها خیلی با نشاط و خوشحال تمرین می‌کنی؟
من همیشه خوب تمرین می‌کنم.

اما بعد از گرفتن پول قراردادت خیلی خوشحال‌تر هستی و...
آهان! خوشحالم که پول قراردادم را گرفتم. من یک بازیکن حرفه‌ای هستم و همسر و فرزند دارم. باید بتوانم خرج خانواده‌ام را بدهم و باید به من حق بدهید دنبال دستمزد خودم باشم. حالا هم تشکر می‌کنم از مدیریت باشگاه که دستمزد من را پرداخت کرد.

این ویدیو را از دست ندهید: منصوریان: امیری نه آبی بود نه قرمز/ استقلال پولی که پرسپولیس به وحید داد را نداشت!

43503

کد خبر 1397678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =