برقراری پرواز مادرید- تهران برای بازگرداندن اتباع ایرانی

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در اطلاعیه‌ای از برقراری چهارمین پرواز هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) از مقصد مادرید به تهران خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین،  در اطلاعیه سفارت جمهوری اسلامی ایران آمده است: به دنبال درخواست‌های مکرر تعداد زیادی از هموطنان، این سفارتخانه در حال هماهنگی با هواپیمایی ایران‌ایر جهت برقراری پرواز فوق‌العاده از مبداء مادرید به مقصد تهران برای روز شنبه هفتم تیرماه ۱۳۹۹ (۲۷ ژوئن ۲۰۲۰) است.

در این اطلاعیه از هموطنانی که متمایل به بازگشت به کشور و استفاده از این پرواز هستند، خواسته شده تقاضای خود را همراه با تصویر گذرنامه و درج شماره تلفن همراه به ایمیل سفارت به نشانی parvaztoiran@gmail.com یا شماره واتساپی ۰۰۳۴۶۳۷۲۷۲۰۸۰ ارسال کنند تا اقدامات و پیگیری‌های لازم در این زمینه به عمل آید.

در اطلاعیه مزبور آمده است که انجام این پرواز منوط به اطلاع دقیق از آمار متقاضیان است.

در پی شیوع ویروس کرونا و درخواست تعدادی از ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در اسپانیا برای بازگشت به کشور، تاکنون سه پرواز به مقصد تهران برقرار شده است.

بازگشت هموطنان ایرانی مقیم در اسپانیا،  با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید و با هماهنگی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری و رایزنی با مقامات ذیربط اسپانیا و کسب مجوزهای لازم بوده است.  

سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید پیش از این در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که برنامه پروازهای فوق‌العاده از اسپانیا به عنوان یک اولویت در دستورکار برنامه سفارت قرار داشته و در این ارتباط به‌شکل روزانه پیگیری‌های مستمری به صورت مکاتبه‌ای و تلفنی با مسئولان نهادهای ذیربط صورت گرفته و در حال انجام است.

310311

کد خبر 1397959

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =