۱ نفر
۴ تیر ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰
ترامپ ۳۷ درصد ثروت خود را از دست داد

سقوط بازارهای مالی و افت بی سابقه ارزش سهام کمپانی ها بیش از هر میلیاردر دیگری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را تحت تاثیر قرار داد به گونه ای که این میلیارد با پاندمی کرونا یک سوم ثروت خود یا به عبارتی ۳۷ درصد از ثروت خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از فوربز، دونالد ترامپ که تا قبل از پاندمی کرونا با ثروتی بالغ بر ۳.۱ میلیارد دلار در رتبه ۷۱۵ بین ۲۱۵۳ میلیاردر دنیا ایستاده بود با پاندمی کرونا یک سوم ثروت خود را از دست داد و ثروت وی به ۲.۱ میلیارد دلار رسید.

ثروت دونالد ترامپ مانند سایر میلیاردرهای دنیا از طریق سرمایه گذاری در کسب و کارهای متنوعی به دست آمده است به گونه ای که وی در زمینه اداره زمین های گلف، هتل ها و بیمارستان ها فعالیت می کند؛ وی همچنین در کمپانی های متنوعی سهام دارد.

سهام های دونالد ترامپ

در سال ۲۰۱۱ ترامپ پس از ناامید شدن از بازار املاک آمریکا به بازار بورس نیویورک رفت و سهام های بنک آو آمریکا، سیتی‌گروپ، کاترپیلار، اینتل، جانسون و جانسون، پروکتر اند گمبل و فیسبوک را خرید.

بنک آو آمریکا شرکت خدمات مالی و بانکداری آمریکایی و چندملیتی است که هم‌اکنون به‌عنوان بزرگترین بانک ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

کاترپیلار شرکت صنایع سنگین آمریکایی است که در زمینه طراحی و توسعه، مهندسی و ساخت، بازاریابی و فروش موتورهای درون‌سوز، ماشین‌آلات و تجهیزات سنگین فعالیت می‌کند و به‌عنوان بزرگ‌ترین سازنده ماشین‌آلات عمرانی جهان شناخته می‌شود.

هسته اصلی امپراطوری ترامپ مسکن و مستغلات وی هستند که ارزش آن ها قبل از پاندمی کرونا ۱.۹ میلیارد دلار تخمین زده شده است اما با پاندمی کرونا و تبدیل شدن شهرها به شهر ارواح ارزش تمام مستغلات به خصوص واحدهای تجاری با سقوط بی سابقه ای مواجه شد به گونه ای که ارزش این واحد تجاری رئیس جمهور آمریکا تا ۱.۲ میلیارد دلار سقوط کرد.

درآمد هتل ترامپ طی چند سال گذشته افزایش یافته بود و در سال ۲۰۱۵ سوابق نشان می دهند درآمد هتل های او فقط ۱۶.۷ میلیون دلار بوده است. با این حال این مبلغ در طول مبارزات انتخاباتی به ۳۳.۸ میلیون دلار رسیده است و از زمانی که ترامپ شروع به اشغال کاخ سفید کرد درآمد هتل او حدود ۸۰٪ افزایش یافت و در سال ۲۰۱۷ به ۶۰.۸ میلیون دلار رسید و در سال ۲۰۱۹ با رشد بی سابقه ای درآمد هتل های وی به ۲۳۵ میلیون دلار رسید.

در این بین اما یکی از صنایعی که بیشتر از هر صنعت دیگری از پاندمی کرونا آسیب دید صنعت گردشگری است و بر این اساس درآمد هتل های زنجیره ای ترامپ در سال ۲۰۲۰ تا ۱۴۸ میلیون دلار کاهش یافت این درحالی است که درآمد این هتل های زنجیره ای قبل از پاندمی کرونا در مدت مشابه سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۲۳۵ میلیون دلار تخمین زده شده است.

دونالد ترامپ دارای ۱۶ زمین گلف در سراسر آمریکا، سه زمین گلف در اروپا و یک زمین گلف در خاورمیانه است و سه زمین گلف او هنوز در دست ساخت هستند.

از میان زمین های گلف وی می توان به زمین گلف وستچستر اشاره کرد که دارای یک مجموعه استخر و ۱۸ مکان مجزا برای بازی گلف و مجموعه ای از زمین های تنیس است؛ سایر زمین های گلف وی نیز به مانند آن که در منچستر واقع شده است دارای امکاناتی فراتر از یک زمین گلف هستند.

اما پاندمی کرونا به درآمد وی از زمین های گلف نیز رحم نکرد و درآمد ترامپ که تا قبل از پاندمی کرونا از این طریق به رقم ۲۷۱ میلیون دلار رسیده بود امروز تا ۲۱۷ میلیون دلار کاهش یافته است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1397976

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =