معترضان آمریکایی مجسمه کریستف کُلمب را در آب انداختند/عکس

مجسمه کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا در ادامه اعتراض‌های سراسری در ایالات متحده به نژادپرستی، پایین کشیده شد و در پارکی در شهر ریچموند ایالت ویرجینیا به آب انداخته شد.

به گزارش خبرآنلاین، به نقل از نیویورک‌پست، حدود یک هزار معترض در پارک «بایرد» شهر ریچموند گردهم آمدند و با استفاده از طناب مجسمه این کاشف ایتالیایی را سرنگونی کردند.

«چلسیا هیگس وایز» یکی از فعالان معترض شرکت کننده در این تجمع اعتراضی گفت: باید از همانجا که همه چیز شروع شده است، آغاز کنیم.

وی افزود: باید با افرادی آغاز کنیم که نخستین بار گام بر این سرزمین نهادند.

معترضان، مجسمه را احاطه کردند و یکی از معترضان پلاکاردی با این مضمون در دست داشت: کلمب نماینده نسل کشی است.

مجسمه کریستف کلمب پس از پایین کشیده شدن، به آب های دریاچه پارک بایرد انداخته شد.

اعتراض های ضد نژادپرستی در سراسر آمریکا درپی قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست این کشور به دست یک پلیس سفیدپوست آمریکایی آغاز شد.

310311

کد خبر 1398092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۰:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۲
    0 0
    من درک نمیکنن که اعتراض کردن چه ربطی به تخریب اموال عمومی که متلق به همه است دارد؟ متاسفانه اگر دولت امریکا سریع اون پلیس وحشی وآدمکش را مجازات میکرد شایدکاربه اینجاها نمی کشید واینکه کلا بین سیاه و سفید فرق نمیذاشتن و حقوق یکسان برای همه درنظرمیگرفتن چون ماهمه بنده خدا هستیم و فرقی که دولتها بین انسانها میذارن انسانی و اخلاقی نیست، وهرکس هم چه مردم عادی چه پلیس هروقت تخطئی کند باید قانون درموردشان اجراشود که ماموران بخودشان اجازه ندهند جلوی دیگران جان یک انسان رابگیرندواقعا خدانکند کسی جنبه مقام یاقدرتی که دارد را نداشته باشد چون میشود همین وضعیت حیات وحش و قانون جنگلی که درحال حاضر درامریکا شاهدش هستیم.