۰ نفر
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۲
ترامپ همچنان رو به سقوط است

ایرنا نوشت: نتایج تازه‌ترین نظرسنجی در آمریکا نشان می‌دهد که میزان تائید عملکرد دونالد ترامپ در بخش‌های مختلف ۱۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش تارنمای هیل، نظرسنجی مرکز گالوپ نشان می‌دهد در اوضاع اعتراض‌های گسترده به قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس سفیدپوست این کشور و همچنین شک و تردیدها در ایالات متحده نسبت به وضعیت شیوع کرونا، در یک ماه میزان تائید عملکرد دونالد ترامپ در میان مردم کاهش یافته است.

براساس این نظرسنجی در این دوره زمانی، فقط ۳۹ درصد از آمریکایی‌ها عملکرد ترامپ را تائید می‌کنند آن هم در حالی که این آمار در ماه گذشته میلادی( مه- اردیبهشت) ۴۹ درصد بود.

کاهش میزان تائید عملکرد ترامپ به دنبال نارضایتی‌ها از موضع‌گیری‌هایش درباره قتل جورج فلوید و همچنین سوءمدریت‌ها در دوران کرونا در آمریکا ثبت شده است.کاهش 7 درصدی حامیان جمهوریخواه از عملکرد ترامپ

براساس نظرسنجی گالوپ، میزان تائید عملکرد ترامپ در میان حامیان حزب جمهوری‌خواه نیز حدود هفت درصد کاش یافته که بالاترین میزان کاهش در حدود دو سال اخیر است.

همچنین فقط پنج درصد از حامیان دموکرات‌ها عملکرد رئیس‌جمهوری آمریکا را تائید می‌کنند.

قتل جورج فلوید موجی از اعتراض‌های گسترده خیابانی را در سراسر آمریکا به دنبال داشته است.

در حالی که بیش از دو هفته از قتل این شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس ایالت مینه‌سوتا می‌گذرد، اعتراض‌های سراسری در آمریکا و دیگر کشورها و محکومیت‌های جهانی همچنان ادامه دارد.

به گزارش رسانه‌ها، اعتراض‌های آمریکا و اقدامات سرکوبگرانه پلیس در مقابل معترضان، تعدادی کشته و زخمی برجا گذاشته اما هنوز آماری رسمی دراین باره منتشر نشده است.

ترامپ در واکنش به اعتراض‌ها به کشته شدن جورج فلوید، از فرمانداران خواسته است کنترل خیابان‌ها را در اختیار بگیرند. او مدعی شده است  افراطی‌ها مسئول بروز خشونت هستند.
 

310311

کد خبر 1398247

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =