مجوز اقامتگاه بوم‌گردی خانه شیرین میامی صادر شد

مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی گفت:«مجوز فعالیت اقامتگاه بوم‌گردی خانه شیرین ابراهیم آباد سفلی میامی صادر شد.»

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان، سید محمد صادق رضویان امروز پنج شنبه ۲۲ خرداد ۹۹ با اعلام این خبر افزود:«این اقامتگاه بوم‌گردی دارای سه اتاق و ۶۳۰ متر مربع مساحت است .»

او حجم سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده برای راه اندازی این اقامتگاه را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت:«با راه اندازی "خانه شیرین"، تعداد  اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان میامی به هفت اقامتگاه می‌رسد.»

 مسئول نمایندگی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان میامی گفت: پیش از سال ۹۶، شهرستان میامی فاقد اقامتگاه بوم‌گردی بود اما خوشبختانه در سال‌های اخیر روند راه اندازی اقامتگاه بوم‌گردی در این شهرستان رشد قابل توجهی داشته است.

۸۶ اقامتگاه بوم‌گردی و ۱۲ اقامتگاه سنتی در استان سمنان فعالیت دارند.

شهرستان میامی، شرقی‌ترین شهرستان استان سمنان در مسیر تهران به مشهد است. در این شهرستان هفت کاروانسرا شامل کاروانسرای میامی، سپنج (جهان آباد)، میاندشت، عباس آباد، الحاک، صدر آباد و محمد آباد پل ابریشم از گذشته به یادگار مانده است.

 شهر میامی به عنوان مرکز این شهرستان از آثار تاریخی و گرانبهای بسیاری برخوردار است که از آن جمله می‌توان به کاروانسرای شاه عباسی،  مسجد و حمام آقایان و موزه مردم شناسی اشاره کرد.

شهرستان میامی دارای چهار منطقه نمونه گردشگری شامل دشت شقایق و آفتابگردان، جنگل و آبشار نام نیک و جنگل دشت شاد و عباس آباد است.

۴۶

کد خبر 1398264

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =