۰ نفر
۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۳
بدهی  ۲۶ تریلیون دلاری خزانه آمریکا

مهر به نقل از اسپوتنیک، نوشت: داده‌های جدیدی که دیشب از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد نشان داد که تا این هفته بدهی ملی آمریکا به ۲۶,۰۰۳,۷۵۱,۵۱۲,۳۴۵ دلار رسیده است.

داده‌های جدیدی که دیشب از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا منتشر شد نشان داد که تا این هفته بدهی ملی آمریکا به ۲۶,۰۰۳,۷۵۱,۵۱۲,۳۴۵ دلار رسیده است. این در حالی اتفاق افتاد که آمریکا برای مقابله با رکود اقتصادی ناشی از ویروس کرونا وام‌های حمایتی بسیاری را به تصویب رساند.

از ماه مارس دولت آمریکا ۵ تریلیون دلار وام برای حمایت از اقتصاد در برابر بحران کرونا صادر کرده است. طبق قانون کِرس (کمک ویژه کرونا و امنیت اقتصادی) که در ۲۷ مارس به تصویب رسید ۲ تریلیون دلار به اقتصاد آمریکا تزریق شد، در حالی که بعداً طی قانون هیروز (کمک اضطراری سلامتی و ریکاوری اقتصادی) هم که در ماه می اجرایی شد، ۳ تریلیون دلار دیگر به اقتصاد تزریق شد.

وزارت خزانه‌داری همچنین در گزارش دیگری اعلام کرد کسری بودجه دولت فدرال برای ۸ ماه ابتدایی سال مالی جاری، که از ۱ اکتبر ۲۰۱۹ آغاز شده است، به ۱.۸۸ تریلیون دلار رسیده است، که این از تمام کسری‌های بودجه یک سال کامل قبلی در تاریخ آمریکا، بیشتر است.

کسری بودجه ۸ ماه اول بیش از ۲ برابر کسری بودجه همین بازه زمانی در سال گذشته است که بالغ بر ۷۳۸.۶ میلیارد دلار شده بود.

223231
کد خبر 1398278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =