امسال از خروج ۳.۲ میلیارد دلار ارز در حوزه صنعت جلوگیری می‌شود

ایرنا نوشت:رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این وزارتخانه کاهش ۱۰ میلیارد دلاری ارزبری را در دستور کار قرار داده است.گفت: در سال جاری از خروج سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار ارز در حوزه صنعت از کشور جلوگیری خواهد شد.

سید محمدمهدی هادوی در پایان بازدید از واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بروجن تاکید کرد: سال گذشته برای اجرای برنامه نهضت ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت یک هدف سه ساله تنظیم شد و کاهش ۱۰ میلیارد دلاری ارزبری(خروج ارز) را در دستور کار دارد.
وی یادآور شد: از این میزان برنامه‌ریزی در سال گذشته دو میلیارد دلار، امسال سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار و چهار میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار در سال آینده محقق خواهد شد.
رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: این وزارتخانه در سال گذشته با همکاری وزارتخانه‌های دیگر مانند راه و شهرسازی، نفت و نیرو حدود سه میلیارد و ۴۰۰ میلیون میلیارد دلار قرارداد، تفاهم‌نامه و ساخت امضا کرد و این برنامه در سال‌جاری نیز با سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار برآورد، ادامه می‌یابد.
هادوی تاکید کرد: در این راستا هدف‌گذاری کمی این برنامه در استان‌ها و ستاد وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شده است.
گفتنی است، ، رییس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین‌سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت از تعدادی واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بروجن مانند بروجن خودرو، تولید ماشین‌آلات کشاورزی، تولید نخ و دستگاه‌های تولید ماسک بازدید کرد.
بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع است.

48

کد خبر 1398572

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =