۱ نفر
۲۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
آقای تاج! مربی ماشین و ملک و دلار نیست که بالا بکشد!

مهدی تاج در مصاحبه با محمدحسین میثاقی گفت 20 درصد روی قرارداد ویلموتس، نسبت به قراردادش با ساحل عاج گذاشتند. هم این رقم، رقم دقیق نیست و هم اینکه در دنیای فوتبال، روی حقوق مربی بازنده نمی‌گذارند.

مهدی تاج بازاری است. چم و خم بازار و معامله را می‌داند و می‌شناسد. انگار اما او نمی‌داند مربی فوتبال ملک ، زمین، دلار یا خودرو نیست که هر چه بگذرد، در ایران قیمتش بالاتر می‌رود. این عملکرد مربیان است که قیمت‌شان را تعیین می‌کند. 
برای روشن شدن موضوع مورد بحث، این جمله مهدی تاج را در برنامه فوتبال برتر بخوانید: «ویلموتس در بلژیک 890 هزار یورو قرارداد بسته بود که برای سال 2102 بود. با ساحل عاج 1.4 و با پاداش 1.8 قرارداد امضا کرد که برای سال 2017 بود. ویلموتس به ما گفت 2.5 میلیون یورو می‌خواهد که ما در نهایت با او با 2.2 قرارداد بستیم و 20 درصد روی قراردادش با ساحل عاج اضافه کردیم!»
ابتدا تکلیف 20 درصد را روشن کنیم. قرارداد ویلموتس با ساحل عاج 1.4 میلیون یورو بود. با ایران 2 میلیون و 248 هزار یورو.(تاج به اشتباه 2 میلیون و 200 هزار یورو می‌گوید. طبق قرارداد لو رفته که در رسانه‌ها هم فاش شد ویلموتس هر سه ماه باید 562 هزار یورو از ایران می‌گرفت که درمجموع برای یکسال می‌شد 2 میلیون و 248 هزار یورو). 
اختلاف قرارداد خالص ویلموتس در ساحل عاج و ایران، 850 هزار یورو است. تاج وقتی می‌خواهد تفاوت را ناچیز نشان دهد پاداش قرارداد ساحل عاجل را هم احتساب می‌کند، بدون اینکه اشاره‌ای به رقم پاداش 900 هزار دلاری ویلموتس در صورت صعود به جام جهانی در ایران کند. بنابراین تاج اگر پاداش‌ها را در هر دو قرارداد لحاظ می‌کرد، رقم ویلموتس در قیاس با ساحل عاج، به مرابت بیشتر و بیشتر هم می‌شد چون به یورو، ساحل عاج برای صعود 400 هزارتا می‌داد ولی ایران حدود 800 هزارتا!
این اما تنها نکته عجیب حرف‌های تاج نیست. جمله پایانی رئیس سابق فدراسیون، به نوعی نشان می‌دهد تاج تصور می‌کرده ویلموتس دلار، خودرو، ماشین، خانه یا زمین است که اگر بگذرد، رقمش افزایش پیدا می‌کند! بگذارید با یک مثال بحث را توضیح دهیم. فیلیپه کوتینیو با 200 میلیون یورو به بارسا می‌رود ولی وقتی بد عمل می‌کند با 50 میلیون یورو به بایرن مونیخ ملحق می‌شود. این واقعیت فوتبال است. نام‌ها نیستند که دستمزد را تعیین می‌کنند، بلکه عملکردها تعیین کننده هستند. بنابراین وقتی ویلموتس در ساحل عاج یک بازنده تمام عیار بود، گران نشد بلکه ارزشش کاهش پیدا کرد!

کد خبر 1398649

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی GB ۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۳
    3 38
    اقای نویسنده اگر روی قیمت مربی بازنده نمیگزارند پس چرا کلمبیا با کیروشی که قراردادش با ما۱.۴ میلیون بود و اتفاقا بازنده هم محسوب میشد سه میلیون دلار قرارداد بست ملت ایران خیلی ملت باحالیند دوست دارند زیدان یا مورینیو را به کشور تحریمی مثل ایران انهم با این سطح فوتبال داغون بیارند تازه پولم ندند و دوقرت ونیمشونم باقیه این قرارداد قطعا مشکلات زیادی دارد اما حتما رقم ان یکی ازین مشکلات نیست اتفاقا به نظرم با توجه به شرایط ما و سطح اقای ویلتموس رقم خوبی هم بسته شده