روایت علیرضا معزی از دستورات مهم رئیس جمهور به وزرا؛ از ساماندهی بازار لوازم خانگی تا مقابله با گرانی مسکن

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور در توئیتی به دستورات مهم روحانی به وزرا اشاره کرده است.

به گزارش خبرآنلاین، علیرضا معزی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:

«رییس جمهور روحانی امروز  با وزرای راه، بهداشت، صمت و رییس کل بانک مرکزی درباره موضوعات مهم این چند روز  گفتگو و دستورات مهمی را صادر کرد. 

افزایش قیمت لوازم خانگی سبب شد تا امروز رییس‌جمهور با سرپرست وزارت صمت نیز گفتگو کند. روحانی معتقد است که با افزایش تولید لوزام خانگیِ با کیفیت در ماه‌های اخیر، شایسته نیست که فشار بر خریداران افزایش یابد. او از وزارت صمت خواست تا سریعا مانع روند افزایشی قیمت در این بازار شود.

نگرانی‌های مردم از گرانی مسکن، دغدغه رییس‌جمهور در هفته گذشته بوده است. امروز روحانی از وزیر خواست تا برای کاستن از فشار بر شهروندان، طرح‌های وزارت راه برای کنترل قیمت مسکن را با فوریت در جلسه‌ی یکشنبه ستاد اقتصادی دولت  ارائه دهد.

ممانعت کره جنوبی از دسترسی ایران به منابعش و پیروی از فشار حداکثری واشنگتن، هرگز برای ایران پذیرفتنی نیست. روحانی در تماس امروز از همتی خواست تا بانک مرکزی با همکاری وزارت خارجه، از تمامی مسیرهای حقوقی، چه دو جانبه و چه از طریق نهادهای بین المللی منافع ایران را پیگیری کند.

روحانی، «سازگاری با کرونا» به عنوان مرحله سوم مقابله با کرونا را نه کمرنگ شدن مبارزه، که محافظت از شهروندان در مراحل بازگشایی و پویایی کسب و کارها می‌داند. رییس‌جمهور امروز از دکتر نمکی خواست تا آگاهی‌بخشی تقویت گردد و مانند روزهای نخست، لزوم رعایت دستورالعمل‌ها برجسته شود»

2727

کد خبر 1398755

برچسب‌ها