دادستان مرکز گیلان: ۱۳ دلال و مدعی اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی بازداشت شدند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان گفت: ۱۳ نفر دلال و افرادی که مدعی اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی بودند در رشت بازداشت و روانه زندان شدند.

به گزارش خبرآنلاین از رشت : سیدمهدی فلاح میری از بازداشت ۱۳ نفر دلال و مدعیان اعمال نفوذ در پرونده‌های قضایی خبر داد و اظهار داشت: این افراد شامل ۴ مغازه‌دار و افراد وابسته به آنان که در قالب یک باند جعل و کلاهبرداری فعالیت می‌کردند در رشت بازداشت و روانه زندان شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز گیلان در تشریح بیشتر جزئیاتی از دستگیری دلالان و کارچاق‌ کن‌ها در رشت عنوان کرد: این متهمان در پوشش کاسب و مغازه‌دار در مقابل دادسرای عمومی و انقلاب رشت، با جذب شاهدان دروغین، ضامن و وثیقه‌گذار با اسناد جعلی و با وعده کارسازی در پرونده‌های قضایی دلالی می‌کردند.

فلاح میری با تأکید بر اینکه این افراد مبالغ کلانی نیز از خانواده متهمان و محکومان پرونده‌های قضایی دریافت می‌کردند ابراز داشت: علاوه بر اقداماتی که در راستای بازداشت و زندانی کردن این دلالان انجام شده است تعداد ۴ مغازه محل فعالیت مجرمانه این متهمان هم با دستور قضایی پلمپ شد.

وی پرهیز از مراجعه به کارچاق کن‌ها و هرگونه اقدام غیرقانونی را مورد اشاره قرار داد و گفت: کارچاق کن‌ها با دادن وعده دروغین کارسازی در پرونده‌های قضایی در ازای دریافت مبالغ هنگفت به سراغ اشخاص می‌آیند که لازم است شهروندان با مشاهده موضوع را به حفاظت اطلاعات قوه قضائیه از طریق شماره تلفن ۱۵۸۰ گزارش کنند.

48

کد خبر 1399470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =