بدهی دستگاه‌های دولتی استان کرمان به شرکت برق ۴۵ میلیارد تومان است

مدیرعامل شرکت برق استان کرمان از مطالبه ۱۳۰ میلیاردی شرکت برق خبر داد و گفت: ۴۵ میلیارد تومان بدهی دستگاه‌های دولتی استان کرمان است.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : محمود شهبا در شورای اداری استان کرمان که با حضور حجت‌الاسلام والمسلیمن حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان و محمدجواد فدائی استاندار کرمان برگزار شد با بیان اینکه در استان کرمان یک میلیون و ۲۰۰ هزار مشترک برق داریم اظهار داشت: صنعت برق بودجه آن چنانی از محل درآمدهای عمومی نمی‌گیرد و هزینه‌های آن از مشترکان تامین می‌شود.

وی با عنوان اینکه در جنوب استان کرمان ۶۰ میلیارد تومان مطالبات اداره برق است که از این مبلغ ۱۵ میلیارد تومان آن مطالبات شرکت برق از دستگاه‌های دولتی است ادامه داد: در شمال استان کرمان ۷۰ میلیارد تومان مطالبات شرکت توزیع برق است که ۳۰ میلیارد تومان از این مقدار مربوط به دستگاه‌های اجرایی استان است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال استان کرمان با اشاره به بدهی دستگاه‌های دولتی به شرکت توزیع نیروی برق گفت: دستگاه‌های دولتی پرداخت بدهی برق مصرفی خود را در دستور کار قرار بدهند.

طرح‌های بومی و ابتکاری برای ترویج نماز نیاز است

حجت‌الاسلام مهدی عرب‌پور رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان در این جلسه با بیان اینکه مسئول جامعه اسلامی باید کارهایش بعد از اقامه نماز باشد و حضرت علی(ع) بر آن تاکید دارند اظهار داشت: مدیران در بحث ترویج فرهنگ نماز باید دلسوزتر از همه پرسنل باشند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها شورای اقامه نماز دارند که نیاز است جلسات این شورا در دستگاه‌ها برگزار شود گفت: مدیران به امر نماز خانواده پرسنل نیز باید توجه داشته و برای این موضوع برنامه داشته باشند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان کرمان با بیان اینکه توجه به طرح‌های بومی و ابتکاری برای نماز نیاز است و باید سعی شود این طرح‌ها در دستگاه‌ها اجرایی شود ادامه داد: سامانه سجاده برای ارزیابی دستگاه‌ها در بحث نماز است.

وی با اشاره به اینکه از دو سال قبل این سامانه تهیه شده و دستگاه‌ها فعالیت‌های خود در این رابطه را در سامانه گزارش می‌دهند افزود: دستگاه‌های اجرایی استان در بازدید میدانی وضعیت خوبی دارند اما در بارگذاری اقدامات در سامانه ضعیف عمل کردند که در سطح کشور برای استان خوب نیست.

عرب‌پور با عنوان اینکه طرح آموزشی "مکنت" در سطح مدیران با اساتید کشوری برای آنها اجرایی می‌شود گفت: اقامه نماز جماعت در ادارات به‌دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد.

وی ادامه داد: از آنجا که مساجد باز شده و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان برگزاری نماز جماعت وجود دارد مدیران به این فریضه و واجب الهی اهمیت دهند و امکان برگزاری نماز را فراهم کنند.

48

کد خبر 1399481

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =