راهکارهای کنترل بازار مسکن/ مالیات بر خانه های خالی مشکل اجاره‌بها را حل می‌کند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت که بازار مسکن و اجاره بها وابسته به بازارهای دیگر است و از آنها تاثیر می ‌گیرد.

محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی، صدیف بدری نماینده مجلس امشب ۲۵ خرداد ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی نابسامانی بازار اجاره و خرید مسکن پرداختند.

محمودزاده با اشاره به اینکه تنها ۳۰ درصد خانوارهای شهری در کشور مستاجر هستند گفت: بر اساس طرح جامع مسکن سالی ۷۰۰ هزار واحدمسکونی در حوزه شهری و ۲۱۰ هزار واحد در حوزه روستایی نیاز است.

او با اشاره به افزایش قیمت اجاره بها افزود: افزایش اجاره بها وابسته به بازارهای دیگر است بازارمسکن بازاری منفرد نیست بلکه تاثیرپذیر از بازارهای دیگر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: حدود ۵۰۰ هکتار زمین دولتی شناسایی شده است لذا برای انتقال مالکیت به سازمان ثبت معرفی شده است. اخیراً اولویت تحویل مسکن به کارمندان واجد شرایط داده شده است و  با یکی دو وزارتخانه به نتیجه رسیدیم.

محمود زاده با اشاره به اینکه ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار خانواده شهری داریم که ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار آن مستاجر هستند گفت: در اردبیل، یزد، ،مازندران و گلستان پایین‌ترین میزان اجاره نشینی را داریم . تامین مسکن باعث می‌شود تا معیشت مردم تسهیل شود.

او با اشاره به اینکه در سال ۹۰ ،۱۷ درصد تسهیلات بانکی صرف گروه مسکن شد و در سال ۹۷ این رقم به ۷ درصد رسید ادامه داد : بانک‌ها حاضر به دادن تسهیلات نیستند.

صدیف بدری نماینده مجلس در این خصوص گفت: اگر مالیات بر خانه های خالی هم عملیاتی شود باز هم مشکل اجاره بها برطرف نمی شود.

در حال تکمیل...

2323
کد خبر 1399565

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =