مرکز حمایت از کودکان کار در قزوین راه‌اندازی شد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی از راه اندازی مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در قزوین خبرداد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مریم بیدخام، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در حاشیه بازدید از مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده با تاکید بر اینکه پیشگیری و مقابله با آسیب های اجتماعی نیازمند عزم جدی و مشارکت تمامی دستگاه های متولی است گفت: مرکز حمایتی آموزشی کودک و خانواده به همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مشارکت و همراهی شهرداری، شورای شهر و بهزیستی استان راه‌اندازی و شروع به کار کرد.
او افزود: اداره کل امور اجتماعی استانداری قزوین برای تجهیز مرکز حمایتی و آموزشی کودک و خانواده در قزوین و تاکستان ۲میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان اجتماعی وزارت کشور هزینه کرده است.
این مقام مسئول با بیان اینکه مکان اختصاص یافته به این مرکز از سوی شهرداری تامین شده است اظهار کرد: مدیریت و اقدامات آموزشی و تربیتی آن نیز از سوی بهزیستی با مشارکت موسسه خانه خورشید به اجرا درمی‌آید.
به گفته بیدخام، این مرکز دارای کلاس‌های آموزشی و درسی، سالن بازی، کتابخانه، فضای سبز، وسایل کمک آموزشی و ورزشی  است تا سازمان‌هایی نظیر میراث فرهنگی و فنی و حرفه‌ای بتوانند با حضور در این مرکز و آموزش به کودکان و خانواده آنها شرایط و زمینه توانمندسازی این قشر را فراهم کنند.
او تصریح کرد: هدف از راه‌اندازی این مرکز دوری کودکان از مشاغل پرخطر مانند اسپند دودکنی، شیشه پاک کنی و فروشندگی در سطح شهر است تا کودک بتواند پس از مهارت آموزی و دریافت مدرک معتبر شغل بهتر آتیه خوبی را برای فردایی بهتر برای خود رقم بزنند.
بیدخام اظهار کرد: این مرکز نه تنها برای کودکان، بلکه برای اعضای خانواده این کودک نیز شرایطی فراهم می‌کند تا آموزش‌های مهارت زندگی و مهارت‌های لازم را آموزش ببینند که عمده تلاش فعلی بر روی توانمندسازی اقشار آسیب پذیر و زنان سرپرست خانوار متمرکز شده است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کودکان کار را نیازمند توجه و حمایت مردم و مسئولان دانست و اظهار کرد: با مساعدت و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله فنی و حرفه ای ، میراث فرهنگی و شهرداری باید نسبت به شناسایی ، استعداد یابی و توانمندسازی کودکان و خانواده های آنها اقدام شود تا با آموزشهای مستمر شرایط اشتغال آنها با ترسیم آینده ای روشن برای آنها مهیا شود .
این مقام مسئول اضافه کرد: حمایت‌های درمانی و بهداشتی و انجام آزمایشات بیماری‌های خطرناک مانند ایدز و هپاتیت، اجرای اردوهای تفریحی و فرهنگی، برگزاری مراسم‌های ملی و مذهبی مانند روز دختر، شب یلدا و... برای این کودکان انجام می‌شود.

46

کد خبر 1399731

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =