هشدار محسن هاشمی درباره مافیای زباله: طرح‌های اصلاحی را زمین می‌زنند

مهر نوشت: رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: مافیاهای زباله می‌آیند و باعث زمین خوردن طرح‌های اصلاحی می‌شوند، باید مراقب این نفوذها بود و نگذاشت آنها به هدف شوم خود برسند.

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در مراسم آغاز اجرای طرح کاپ با اشاره به چشم انداز شهر هوشمند در ابتدای دوره شورای اسلامی گفت: در اجرای این سامانه یکپارچه، بعد از سه سال به اجرای طرح کاپ رسیدیم که مربوط به اپلیکیشنی برای جمع آوری زباله تر و خشک است.

وی ادامه داد: راه اندازی این نرم افزار گامی رو به جلو برای تحول سیستم پسماند تهران است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با یادآوری این نکته که هنوز در تهران مخازن جمع‌آوری زباله روباز است و این یک نقطه ضعف برای شهر تهران محسوب می‌شود. گفت: در دنیا مخازن به صورت رو بسته طراحی می‌شوند تا اجازه دست درازی افراد سودجو به زباله داده نشود.

وی افزود: مخازن رو باز باعث می‌شود تا بوی نامطبوعی در کوچه‌ها متصاعد شود و مافیای زباله را طماع می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در این مسیر نادرست از کودکان کار هم سوءاستفاده می‌شود و همه اینها نتیجه این است که ما مخازن روبازی را در شهر مستقر کرده‌ایم.

هاشمی با اشاره به اینکه روزهای اولیه حضور ما در مدیریت شهری گفته می‌شد، روزانه ده هزار تن زباله جمع‌آوری می‌شود اما امروز این عدد به شش یا هفت هزار تن رسیده است. که جای خوشحالی دارد. بهتر است به سراغ کاهش تولید زباله در خانه و محل کار برویم.

محسن هاشمی با اشاره به اینکه پس کاهش تولید پسماند به سراغ کاهش دفن پسماند برویم گفت: باید حرکت کنیم که در آنجا موضوعات مرتبط با تفکیک زباله مطرح می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: امیدوارم به بهانه اصلاح روندهای قبلی و از بین بردن مافیای زباله گردی خودمان مافیای جدیدی را در قالب این اپلیکیشن‌ها ایجاد نکنیم.

وی تصریح کرد: مافیاهای زباله خودشان می‌آیند و باعث زمین خوردن طرح‌های این چنینی می‌شوند و باید مراقب این نفوذها هم بود و نگذاشت آنها به هدف شوم خود برسند.

47231
کد خبر 1399736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =