۷۵درصد مصوبات رفع موانع تولید در قزوین عملیاتی شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: ۷۵درصد مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال گذشته اجرایی و عملیاتی شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ عزیزالله افضلی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین در نشست مشترک کارگروه های اقتصادی استان قزوین که با حضور استاندار و معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور برگزار شد،گفت: سال گذشته ۳۷۴نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شد که ۱۹جلسه ستاد اصلی با حضور استاندار انجام شد.
او اظهار کرد: مصوبات اجرا شده ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قزوین در سال گذشته ۵۷۷مورد بوده که معادل ۷۵درصد مصوبات این ستاد است.
این مقام مسئول یادآور شد: ۶درصد از مصوبات اجرا نشده این ستاد نیز به دلیل عدم پیگیری سرمایه گذاران و صنعتگران بوده و ۱۱۷مصوبه نیز در دست پیگیری و اقدام قرار دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین در ادامه با اشاره به جدیت مدیران استانی در خصوص اجرای مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: این نشست ها هر هفته برگزار می شود.
او اظهار کرد: استمهال و تقسیط بدهی های بانکی و بیمه ای، تامین سرمایه در گردش و نقدینگی مورد نیاز از مهم ترین موضوعات مورد مطالبه صنایع در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان قزوین به شمار می رود.
افضلی همچنین به لزوم رفع نیازهای ارزی صنایع استان قزوین اشاره کرد و بیان کرد: عدم تخصیص به موقع کد ارزی یکی از عمده مشکلات صنایع قزوین در این خصوص است که امیدواریم از طریق مکاتبه با مسوولان بالادستی در سطح ملی هرچه زودتر شاهد رفع این معضل باشیم.
او در بخش دیگری از صحبت ها با بیان اینکه بیشتر کارخانجات قزوین را صنایع کوچک و متوسط تشکیل می دهند، افزود: این بخش از صنایع نقش مهمی در تکمیل زنجیره های تولید داشته و هزینه کمتری نسبت به واحدهای تولیدی بزرگ اشتغالزایی می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین خاطرنشان کرد: تلاش داریم تا با حمایت هرچه بیشتر از این صنایع موانع پیش روی آنها را از میان برداریم.

46

کد خبر 1399737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =