بخشودگی جرایم مالیاتی تا سقف ۱۰۰ درصد فقط تا پایان خرداد

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه این بخشودگی ویژه با هدف حمایت از تولید و فعالان اقتصادی در شرایط بیماری کرونا صورت می گیرد، گفت: بخشودگی ها به صورت پلکانی و بیشترین میزان بخشودگی متعلق به خردادماه است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، حسن کوماسی با بیان اینکه درصد بخشودگی جرایم مالیاتی بر اساس شاخص هایی چون زمان ابلاغ برگ قطعی مالیاتی مؤدیان و مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا تا پایان سال ۹۹ اعمال می شود گفت: مؤدیانی که تاریخ ابلاغ برگ قطعی مالیاتی آنها تا ۹۸.۱۰.۳۱ است، به شرط پرداخت بدهی مالیاتی تا پایان خرداد ماه، می توانند از بخشودگی ۹۰ درصدی برای واحد های تولیدی و ۸۰ درصدی برای سایر مؤدیان استفاده کنند.
وی افزود: درصد این بخشودگی برای مؤدیانی که برگ قطعی مالیاتی آنها از تاریخ ۹۸.۱۱.۱ تا ۹۹.۳.۳۱ به آنها ابلاغ شده، در صورت پرداخت تا پایان خرداد ماه به میزان ۱۰۰ درصد برای واحد های تولیدی  و غیر تولیدی است.
مدیرکل دستگاه مالیاتی استان اضافه کرد: بخشودگی با شرایط فوق الذکر برای ۸ گروه آسیب دیده از بیماری کرونا تا پایان تیر ماه تمدید می شود.
وی در ادامه اظهار داشت: مؤدیانی که برگ قطعی آنها از تاریخ ۱۳۹۹.۴.۱ ابلاغ می شود نیز در صورتی که حداکثر تا یک ماه پس از تاریخ ابلاغ ، مانده بدهی مالیاتی خود را پرداخت کند از بخشودگی جرایم مالیاتی به میزان ۱۰۰ درصد برخوردار می شود. 
 کوماسی مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی در این زمینه افزود: مهلت پرداخت بدهی مالیاتی جهت استفاده از بخشودگی ۱۰۰ درصد جرایم قابل بخشش برای ۸ گروه مشاغل آسیب دیده از بیماری کرونا ۲ ماه پس از ابلاغ برگ قطعی از تاریخ ۱۳۹۹.۴.۱ است .

۴۶

کد خبر 1399793

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =