۰ نفر
۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
دعوت از مردم شوشتر برای اهدای خون

سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر با اشاره به اهمیت وجود ذخیره فرآورده های خونی در چرخه درمان بیماران و به ویژه موارد اورژانسی که به شکل فوری نیازمند دریافت خون هستند، از عموم مردم شوشتر خواست تا با مراجعه به پایگاه های انتقال خون ، در این امر خداپسندانه مشارکت داشته باشند.

 به گزارش خبرآنلاین از شوشتر سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر گفت: امسال در حالی به استقبال روز جهانی اهداکنندگان خون رفتیم که جهان به دنبال پاندمی ویروس کرونا با کاهش اهدای خون مواجه بود. 

سازمان جهانی بهداشت «اهدای خون برای جهانی سالم تر» را شعار این روز قرارداده است  و مردم را به اهدای داوطلبانه و مستمر خون دعوت کرده است. 

 وی افزود: در ایران نیز با توجه به شیوع ویروس کرونا، اهداکنندگان خون و به تبع ذخایر خونی کاهش یافت. در شهرستان شوشتر به لطف تلاش های پایگاه انتقال خون و استقبال خوب همشهریان از کمپین های اهدای خون بحمدالله تا کنون با مشکل خاصی مواجه نشده ایم.  

 سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر تصریح کرد: ذخایر خونی در در چرخه درمان بیماران و به ویژه موارد اورژانسی که به شکل فوری نیازمند دریافت خون هستند اهمیت دارد به همین منظور از عموم مردم دعوت می کنیم برای همیاری در این امر مهم به پایگاه های انتقال خون مراجعه نمایند. 

 وی در پایان عنوان کرد : اهداکنندگان خون نباید نگران ابتلا به کرونا باشند چراکه اصول بهداشتی در مراکز مربوطه رعایت می‌شود و ویروس کرونا از طریق خون و فرآورده‌های خونی منتقل نمی‌شود.

48

کد خبر 1399847

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =