صدور ۴۰ مجوز اقامتگاه بوم گردی و ساخت ۷ واحد  در سال جاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان لرستان از صدور مجوز ۴۰ مورد اقامتگاه بومگردی جدید تا پایان سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین از لرستان، سید امین قاسمی بیان کرد: به منظور توسعه صنعت گردشگری و افزایش تخت های اقامتی در استان امسال ۴۰ مجوز اقامتگاه بومگردی در لرستان صادر می شود.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری می تواند نقش مهمی در رشد اقتصادی استان و کشور داشته باشد افزود: توسعه صنعت گردشگری با اشتغالزایی همراه است که می تواند سرمایه کشور را بیمه کند به همین منظور توسعه مراکز بومگردی از اولویت های این اداره کل به شمار می رود و با سرمایه گذاران این حوزه نهایت همکاری را به عمل می آید.

قاسمی تصریح کرد: در حال حاضر ۷ واحد بوم گردی در استان لرستان مشغول به فعالیت هستند و ۷ مورد دیگر نیز در حال ساخت می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان اینکه در شرایط موجود و وجود ظرفیتهای بی بدیل طبیعی و تاریخی لرستان تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی و بیکاری در گرو توسعه امکان گردشگری و بوم گردی ست عنوان داشت: امیدواریم با حمایتهای استانی و صندوق توسعه ملی در راستای ارائه تسهیلات به سرمایه گذاران این حوزه، موجب رونق اقتصادی و اشتغالزایی پایداری در استان لرستان باشیم.

46

کد خبر 1400073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =