مشارکت قرارگاه خاتم الانبیا دراجرای پروژه های استان چهارمحال وبختیاری

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به پروژه بهشت‌آباد، گفت: طبق آخرین پیگیری‌ها اجرای این پروژه به علت نداشتن مجوزات زیست‌محیطی متوقف شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی در نشست اعضای شورای استان چهارمحال و بختیاری، خانه کشاورز و فعالان حوزه آب با حضور سردار محمد فرمانده قرارگاه خاتم‌الانبیا با بیان اینکه این قرارگاه می‌تواند به طور مشارکتی، پیمانکاری و سرمایه‌گذاری برای تکمیل پروژه‌های عمرانی استان همکاری داشته باشد، اظهار کرد: چندین پروژه عمرانی نیمه‌تمام برای جذب مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیا توسط مدیران دستگاه‌های اجرایی آماده شده است تا کم و کیف آن در جلسه‌ای تشریح شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: برج‌های دوقلو، پروژه محور بروجن- لردگان به ایذه، محور ناغان به خوزستان، منطقه ویژه اقتصادی، تعدادی طرح کشاورزی و گردشگری از مهم‌ترین این پروژه‌ها است که قرارگاه خاتم‌الانبیا می‌تواند مدیران را در راستای تکمیل آن‌ها یاری کند.

وی در خصوص منطقه ویژه اقتصادی چهارمحال و بختیاری گفت: مساحت این منطقه حدود یک‌هزار هکتار است و تاکنون حدود ۷۰۰ هکتار آن مورد مطالعه قرار گرفته و پیش‌بینی برای استقرار واحدها طراحی شده است، لازم به ذکر است طراحی واحدهای مستقر در منطقه ویژه با محوریت کارخانه پرتودهی گاما است.

عباسی اضافه کرد: پیش‌بینی شده است حدود ۴۰۰ واحد سلولوزی و ۱۵۰ واحد صنایع تبدیلی در این مکان مستقر شوند که در صورت اجرایی شدن این طرح کشاورزی، دامداری و اشتغال استان تحولی بزرگ پیدا می‌کند، در حال حاضر منطقه ویژه اقتصادی نیازمند کار سخت‌افزاری و اجرای زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و گاز است.

46

کد خبر 1400092

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =