واکسن مورد نیاز بیماری تب برفکی به مقدار لازم تامین شده است و هیچ کمبودی نداریم

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: دامداران با اکیپ های واکسیناسیون بیماری تب برفکی همکاری نمایند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، دکتر امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان با بیان اینکه طرح واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در استان آغاز شده است گفت: تاکنون در اجرای این طرح بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار راس دام سبک و سنگین واکسینه شده که بیش از ۱۰۰هزار راس آن را دام سنگین شامل می شود.

وی افزود: با توجه به تداوم این طرح پیش بینی می شود تعداد دامهای واکسینه شده در اجرای طرح واکسیناسیون علیه بیماری تب برفکی در استان به بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار راس برسد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده، این بیماری تحت کنترل بوده و تاکنون مشکل خاصی در خصوص این بیماری بوجود نیامده و تنها در چند منطقه استان گزارش شده که این امر در سال های گذشته نیز وجود داشته است.

دکتر بهداد در همین حال گفت: با توجه سطح پایین همکاری دامداران و روستائیان با اکیپ های واکسیناسیون دامپزشکی، ادامه این روند نگران کننده است و احتمال شیوع مجدد این بیماری و خسارت های اقتصادی برای دامداران استان وجود دارد که بایستی دامداران در  خصوص همکاری با اکیپ های واکسیناسیون دامپزشکی اهتمام جدی داشته باشند.

46

کد خبر 1400203

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =