راز حمایت دموکرات‌ها از معترضان در چیست؟

در سیاتل چه خبر است؟ آیا شهردار شهر به دنبال مالیدن دماغ ترامپ بر خاک است؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در سیاتل چه خبر است؟  ترامپ از مقامات این شهر در ایالت واشنگتن خواسته تا«شهر را پس بگیرند» او ازاینکه تعدادی از معترضان به تبعیض در منطقه ای در شمال غرب آمریکا، اداره بخش هایی از شهر را به دست گرفته اند عصبانی است. ماجرا از این قرار است که در پی قتل جورج فلوید به دست یک نیروی پلیس، اعتراضات در سیاتل وجهه جدی تری نسبت به دیگر مناطق گرفت. رسانه های دست راستی در آمریکا می گویند در این شهر به پلیس با بمب های دست ساز حمله شده است و در پی این خشونت ها، شهردار از پلیس خواسته از برخی از مناطق سیاتل فاصله بگیرند.

شهردار سیاتل به دموکرات ها نزدیک است و رفتاری که دارد در ادامه رویکرد بقیه دموکرات ها به این موضوع است. او هم فکر می کند که باید با ایستادن مقابل ترامپ در وضعیت کنونی می توانند در انتخابات او را شکست دهند و این رودر رویی هم با همین برنامه جلو می رود. اما اگر در بطنش برویم، همین دموکرات ها هم کار چندانی نکردند. نانسی پلوسی چند دقیقه ای زانو زد و  بایدن در مراسم جورج فلوید اینترنتی پیام فرستاد. اما در اصل آنها در خصوص پیگیری سیاست هایی که به سود سفیدپوستان و ثروتمندان است، تفاوت چشم گیری با جمهوری خواهان ندارند.

شهردار سیاتل با استقلال طلبان مقابله چندانی نمی کند چون ترامپ را در مقابل این وضعیت می بیند و به دنبال این است که سیاستهای کاخ سفید را مورد انتقاد قرار دهد. حمایت او از افرادی که در سیاتل دست به چنین اقداماتی زده اند، در واقع حمایت از معترضان به ترامپ علیه اوست.

مشروح این گفتگو را اینجا بخوانید.

312 310

کد خبر 1400211

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =