ادعای بی‌اساس فرمانده نیروهای سنتکام درباره ایران

فارس نوشت: رئیس نیروهای فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) در غرب آسیا سه شنبه بعد از ظهر بار دیگر به اتهام‌زنی علیه ایران پرداخت.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «العربیه» ژنرال «کنت مک‌کنزی»، فرمانده نیروهای سنتکام، ایران را بزرگترین تهدید علیه ثبات و امنیت منطقه خواند. ژنرال مک کنزی با اتهام‌زنی مدعی حمایت مالی ایران از تروریسم  و گروه‌های  تروریستی در منطقه  شد.

مک کنزی در سخنان خود ایران را به حمله به پالایشگاه‌های عربستان، نیروهای آمریکایی مستقر در عراق، ارسال تجهیزات پیشرفته نظامی برای انصار الله در یمن و حمایت مالی از دولت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه متهم کرد. 

فرمانده سنتکام در روزهای گذشته نیز گفته بود که فشار حداکثری علیه ایران مولفه نظامی ندارد. مک‌کنزی با بیان این ادعا که ارتش آمریکا صرفاً به دنبال «ایجاد بازدارندگی» علیه ایران است گفت: «در واقع فشار حداکثری علیه ایران هیچ مولفه نظامی ندارد.» 

این در حالی است که مقامات ایران بارها اعلام کرده‌اند که حضور نظامی بیگانکان در منطقه «منشاء ناامنی» در منطقه است. «محمد جواد ظریف» وزیر  خارجه ایران چندی قبل در همین زمینه خلیج فارس را آبراه حیاتی برای ایران خواند و حضور نیروهای غیر منطقه‌ای و خارجی را «منشاء ناامنی» برشمرد.

311311

کد خبر 1400305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =