شهرک های کشاورزی به سرمایه گذاران واگذار می شوند

مدیرعامل شرکت شهرک های کشاورزی کشور با اشاره به استقبال از ورود سرمایه گذاران به این بخش اظهار کرد: شهرک های کشاورزی به سرمایه گذاران واقعی واگذار می شود.

علی اشرف منصوری در گفتگو با خبرنگار خبرآنلاین اظهار داشت: شرکت شهرک های کشاورزی بر اساس وظایفی که دارد برنامه توسعه شهرک های کشاورزی در سه حوزه گلخانه ها، دام و طیور و آبزیان را در سراسر کشور آغاز کرده است و خوشبختانه مورد استقبال فعالان و سرمایه گذاران کشاورزی شده است.

وی ادامه داد: شرکت شهرک‌های کشاورزی در راستای تأمین امنیت غذایی، رونق تولید، ایجاد اشتغال پایدار، بهره‌وری از منابع آب و خاک، توسعه صادرات و ارزآوری با بهره گیری از منابع و امکانات کشور و جذب سرمایه‌های بخش کشاورزی تلاش می‌کند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی افزود: تا کنون ۲۹۷ شهرک دولتی و خصوصی با سطحی حدود ۴۳ هزار هکتار به ثبت رسیده است و در راستای واگذاری شهرک های آماده واگذاری، اخیرا فراخوانی برای سرمایه گذاری در این شهرک ها منتشر کردیم که متقاضیان می توانند برای سرمایه گذاری در شهرک های کشاورزی به پرتال شهرک های کشاورزی و یا به وب سایت های وزارت جهادکشاورزی استانی مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

وی اظهار داشت: از ابتدای اجرای طرح توسعه شهرک‌های کشاورزی تاکنون، ۷ هزار و ۲۰۰ هکتار از شهرک‌های کشاورزی به متقاضیان واگذار شده است که عمده آن طی دو سال گذشته صورت گرفته است.

منصوری، بیشترین حجم واگذاری در بخش شیلات را مربوط به استان هرمزگان و بوشهر دانست و افزود: در حوزه گلخانه به استان های اردبیل، تهران، کرمانشاه و آذربایجان شرقی بیشترین واگذاری انجام شده است.

46

کد خبر 1400401

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =