۰ نفر
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴
با «جنایات مرموز دکتر مِرا» آشنا شوید

مهر نوشت: مجموعه‌داستان «جنایات مرموز دکتر مِرا» نوشته ادو گاوا رانپو با ترجمه محمود گودرزی توسط انتشارات چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شد.

مجموعه‌داستان «جنایات مرموز دکتر مِرا» نوشته ادو گاوا رانپو به‌تازگی با ترجمه محمود گودرزی توسط انتشارات چترنگ منتشر و راهی بازار نشر شده است.

داستان‌های این‌کتاب، رازآلود و معمایی هستند و مثل دیگر نوشته‌های ادو گاوا رانپو، عجیب‌اند. عناصر وحشت‌زا، تشویش و تزریق تردید به قصه در دنیاهایی ماورایی از جمله ویژگی داستان‌های این‌نویسنده هستند. معما و کشف آن در کنار پیچیدگی‌های ذهن انسان محوری‌ترین عنصر سازنده داستان‌های رانپو است که خود را در داستان‌های این‌کتاب هم نشان داده است.

این‌کتاب ۶ داستان کوتاه پلیسی و جنایی را در بر می‌گیرد که عناوین‌شان به‌ترتیب عبارت است از: مسافری با تصویر پارچه‌ای، جهنم آینه‌ها، تست روان‌شناسی، آمدن اُسئی، جنایات مرموز دکتر مِرا، کوتوله رقصان.

ادو گاوا رانپو نویسنده مشهور ژاپنی متولد سال ۱۸۹۴ و درگذشته به سال ۱۹۶۵ است. این‌نویسنده کارآگاه مخلوق و محبوبی به‌نام آکچی کوگورو داشته که در یکی از داستان‌های کتاب «جنایات مرموز دکتر مرا» حضور دارد.

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1400471

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =