۰ نفر
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
دردسر جدید کرونا برای یک جشنواره جهانی

مهر نوشت: در حالی که مراسم اهدای جوایز اسپریت همیشه یک روز پیش از مراسم اسکار برگزار می‌شد، با عقب افتادن مراسم اسکار، این جایزه نیز دیرتر مراسمش را برگزار می‌کند.

جوایز فیلم مستقل اسپیریت ۲۰۲۱ تا روز بیست‌وچهارم آوریل (۴ اردیبهشت ۱۴۰۰) به تعویق افتاده است.

این خبر در حالی اعلام شد که آکادمی اسکار هم گفت جوایز اسکار را دو ماه و از بیست‌وهشتم فوریه به بیست‌وپنجم آوریل (۵ اردیبهشت ۱۴۰۰) عقب می‌اندازد. جوایز اسپیریت معمولاً روز قبل از جوایز اسکار در سانتا مونیکا واقع در کالیفرنیا برگزار می‌شود.

جاش ولش رییس جوایز گفت: «جوایز ۲۰۲۱ فیلم مستقل اسپیریت روز یکشنبه بیست‌وچهارم آوریل برگزار می‌شود. علاوه بر این، ما فیلم‌هایی را به رسمیت می‌شناسیم که بین روزهای اول ژانویه ۲۰۲۰ و بیست‌وهشتم فوریه ۲۰۲۱ منتشر شده باشند که این به خاطر چالش‌های خاصی است که دنیای سینما و دنیا به طور کل در حال حاضر با آن‌ها مواجه شده است».

در حالی که معمولاً جوایز گلدن گلوب در نخستین یکشنبه بعد از سال نو میلادی برگزار می‌شود، انجمن رسانه خارجی هالیوود هنوز تاریخ دقیق مراسم ۲۰۲۱ را اعلام نکرده است. سازمان‌دهندگان آن گفته‌اند از نزدیک مسئول نظارت بر وضعیت هستند.

لورنزو سوریال رییس انجمن قبلاً در بیانیه‌ای گفته بود: «ما در حال بررسی تمام احتمالات برای پیدا کردن راهکاری هستیم که به نفع جامعه خلاق فیلم و تلویزیون و صنعت در این زمان باشد».

بفتا هم تاریخ جوایز فیلم ۲۰۲۱ خود را در راستای تغییر تاریخ جوایز اسکار، به آوریل منتقل کرده است. حالا قرار است بفتا سال آینده روز یازدهم آوریل یعنی دقیقاً دو هفته پیش از اسکار برگزار بشود.

فیلم «بدرود» لولو وانگ به عنوان بهترین فیلم سال جوایز اسپیریت قبلی شناخته شد. جوایز برتر بازیگری هم به آدام سندلر به خاطر «الماس‌های تراش‌نخورده»، رنه زلوگر به خاطر «جودی»، ویلم دفو به خاطر «فانوس دریایی» و ژائو شوژن برای «بدرود» رسیدند. بنی و جاش سفدی به خاطر «الماس‌های تراش‌نخورده» جایزه کارگردانی را از آن خود کردند و آبری پلازا دو سال گذشته مجری این برنامه بوده است.

۵۷۲۴۵
کد خبر 1400582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =