سوریان: تدبیری نشود کشتی به دهه ۶۰ بازمی‌گردد

روابط عمومی فدراسیون کشتی نوشت: نایب رئیس فدراسیون کشتی گفت: در حال حاضر ورزش ملی کشور از نظر آماری و جمعیت کشتی‌گیران وضعیت خوبی را سپری نمی‌کند و نیازمند حمایت است.

حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون گفت: آمارهای موجود به ما نشان می‌دهد که جمعیت کشتی نسبت به دو دهه گذشته بسیار افت کرده و این موضوع بسیار نگران کننده است.

وی افزود: اگر تدبیر و فکری برای وضعیت کشتی نکنیم، به دهه 60 شمسی برمی‌گردیم که کشتی افت شدیدی داشت و شاهد تک مدال‌هایی مانند عسکری محمدیان، حسن محبی و مجید ترکان خواهیم بود.

نایب رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: مهمترین اولویت فدراسیون حفظ وضعیت موجود و در ادامه توسعه کشتی در کشور است که این کار نیازمند یک بودجه مناسب و حمایت‌های سایر نهادها و سازمان‌ها است؛ البته نباید تمام نگاه‌ها به وزارت ورزش باشد. وزارت ورزش جزئی از کل است و باید بسیار کلان‌تر به کشتی نگاه شود.

سوریان با تأکید بر اینکه مردم باید واقعیت‌ها را در مورد کشتی بدانند، گفت: تمام تلاش خود را در فدراسیون کشتی می‌کنیم که وضعیت موجود را بهتر کنیم، اما اگر به کشتی نگاه درستی نشده و حمایت‌های لازم از نظر مادی و معنوی به آن نشود، در چند سال آینده قطعا دچار مشکل می‌شویم.

دارنده مدال‌های طلای المپیک و جهان در مورد سایر برنامه‌های فدراسیون کشتی عنوان کرد: اولویت اصلی ما اجرای عدالت و قانونمندی است تا حق کسی در کشتی ضایع نشود. به همین منظور به دنبال اجرای چرخه انتخابی تیم‌های ملی و در ادامه نیز قانونمند شدن سایر بخش‌های کشتی هستیم.

سوریان با تأکید بر اینکه باید به کسانی که حقشان است، فرصت بدهیم تا بیایند و کار کنند، گفت: در فدراسیون کشتی به کار تیمی اعتقاد داریم و مطمئنیم که اگر از مهره‌هایی که خوب هستند در جایی که باید استفاده کنیم، باری از فدراسیون برداشته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید طوری عمل کنیم که عدالت رعایت شود، همه چیز بر اساس قانون انجام شده و به صورت شخصی در موارد ورود نکنیم تا خیال‌مان از این بابت راحت باشد که نفرات بر اساس عدالت انتخاب می‌شوند. اگر حق به حقدار برسد و عدالت انجام شود، قطعا خدا در بحث نتیجه هم کمک می‌کند.

255 251

کد خبر 1400597

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =