۰ نفر
۲۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۰
ثروتمندترین مرد جهان چقدر پول دارد؟

پاندمی کرونا نه تنها کسب درآمد ثروتمندان را متوقف نکرده است بلکه به میزان درآمد آن ها نیز افزوده است به گونه ای که طی ۱۱ هفته‌ای که کرونا در آمریکا جولان می‌دهد، و شرایط زندگی مردم این کشور را سخت‌تر کرده ۱۹ درصد معادل ۵۰۰ میلیارد دلار به ثروت ثروتمندان افزوده شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جف بزوس که همه آن را به عنوان بنیان گذار شرکت آمازون می شناسند از سال ۲۰۱۷ در صدر فهرست ثروتمندترین فرد در دنیا قرار گرفته است وی از سال ۲۰۰۸ توانست به فهرست ۱۱۰ فرد ثروتمند دنیا راه پیدا کند.

در اوریل سال ۲۰۲۰ ثروت وی نزدیک به ۱۱۷.۲ میلیارد دلار تخمین زده شده است و با آغاز شیوع ویروس کرونا و سقوط بازارهای مالی و کاهش چشمگیر تقاضا، جهانیان چشم انتظار سقوط ثروت جف بزوس بودند که ثروت وی همچنان روبه فزونی گذاشت و باور جهانیان به حرف بزوس که می گفت تا سال ۲۰۲۶ اولین تریلیونر دنیا خواهد شد افزایش یافت.

جف بزوس رئیس میلیاردر آمازون که در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان است، از همه‌گیری سود فراوانی برده است، چرا که افراد بیشتر و بیشتری خواستار تحویل اقلام خریداری شده خود دم در خانه بودند و وبسایت کامپریسان که قبل از پاندمی کرونا تخمین زده بود که رئیس آمازون می‌تواند ظرف شش سال تریلیونر شود حالا به این باور رسیده است که این اتفاق ممکن است زودتر بی افتد.

در حال حاضر ثروت بزوس از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون با بیش از ۳۰ درصد افزایش به ۱۵۶.۶ میلیارد دلار رسیده است؛ با اینحال انتقادات زیادی به جف بزوس برای تعدیل کارمندان و متوقف نکردن فعالیت های کمپانی آمازون وارد است به گونه ای که بونی واتسون کلمن، نماینده دموکرات کنگره آمریکا در توئیتر خود گفت که ثروت آقای بزوس نشانگر «حرص بسیار» است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1400608

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =