آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان از ۸میلیون‌و۳۳۰هزار گذشت

با ادامه همه گیری ویروس کرونا کشورهای متعددی شاهد افزایش مبتلایان و جان باختگان بوده اند.

به گزارش خبرآنلاین، تا لحظه ثبت این گزارش شمار مبتلایان جهان از 8.330.421 تن و فوت شدگان از 448.108 تن عبور کرده است.

آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

کشور ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر جدول دنیا قرار دارد. طبق گزارش وبسایت البیان، شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از تعداد سربازان این کشور که در جنگ جهانی اول کشته شدند پیشی گرفت. در همین راستا دانشگاه جانز هاپکینز اعلام کرد که در یک روز اخیر بیشتر از ۷۰۰ نفر به خاطر ویروس کرونا جان خود را در آمریکا از دست دادند تا شمار قربانیان ویروس به ۱۱۶ هزار و ۸۵۰ نفر افزایش پیدا کند که این  تعداد بیشتر از تعداد سربازان آمریکایی است که در جنگ جهانی اول کشته شدند. تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در ماه آوریل گذشته از تعداد سربازان کشته شده در جنگ ویتنام بیشتر شد و اکنون هم که از تعداد کشته های جنگ جهانی اول پیشی گرفت.

این کشور تا کنون بیش از 2,220,485 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز12,085  مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 332 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به 119,464  تن رسیده است.

برزیل

برزیل که رتبه دوم دنیا قرار دارد  استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین را برای بیماران کرونایی توصیه می‌کند. در همین راستا سی ان ان اعلام کرد دولت برزیل استفاده از داروی ضد مالاریای «هیدروکسی کلروکین» را گسترش داد، تا جایی که استفاده از این دارو شامل کودکان و زنان باردار هم می‌شود و این در حالی است که اداره غذا و داروی آمریکا توصیه خود را برای استفاده از این دارو، حتی در موارد اضطراریِ ابتلا به کرونا، پس گرفته است. گفتنی است که در روز سه شنبه، برزیل رکورد شمار مبتلایانِ جدید کرونا را طی ۲۴ ساعت شکست، زیرا نزدیک به ۳۵ هزار نفر ، به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شدند و بیش از ۱۲۰۰ نفر جان باختند و بدین ترتیب، شمار جان باختگانِ ویروس کرونا در این کشور از مرز ۴۵ هزار تن نیز گذشت.

این کشور تا کنون بیش از 934,769 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز 5,935 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 129 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به45,585   تن رسیده است.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، چهارشنبه گزارش داد که تعداد موارد شناسایی شده جدید آلودگی ویروس کرونا طی یک روز  گذشته در این کشور 7 هزار و 843 نفر است که کمترین میزان از تاریخ 30 آوریل (11 اردیبهشت ماه) تاکنون می باشد.بر اساس این اطلاعات ، از اول ماه مه (12 اردیبهشت) این نخستین بار است که تعداد موارد کشف عفونت‌های جدید زیر 8 هزار نفر بوده است. رشد روزانه ابتلا به بیماری کرونا  1.4 درصد در مقابل 1.5 درصد در روز قبل ثبت شده و در مجموع، تاکنون در روسیه 553 هزار و 301 نفر به عفونت ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

این ستاد یادآور شد، بیشترین موارد جدید آلودگی بجز شهر مسکو، 680 مورد جدید در منطقه مسکو، 238 مورد در منطقه نیژنی نوگوراد، 228 در سن پترزبورگ و 227 مورد در منطقه سه‌وردلوفسک مشاهده شده است.تعداد موارد فعال بیماری در سراسر روسیه به 241 هزار و 481 نفر کاهش یافته  و در میان موارد جدید آلودگی ، 2949 نفر (32 درصد) علائم بالینی این بیماری را نداشتند.در عین حال تعداد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا طی یک روز گذشته در سراسر روسیه، 194 نفر بود  و درمجموع 7 هزار و 478 نفر تاکنون در اثر این عفونت جان خود را از دست دادند. میزان مرگ ناشی از کرونا 1.35 درصد از کل موارد ابتلا به این بیماری ثبت شده است.

هند

کشور چهارم دنیا هند است که در میان افزایش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا، کارشناسان اخطار دادند که این کشور در حال تبدیل شدن به کانون جدید ویروس کرونا در جهان است. دکتر "آشیش کی جها" رییس موسسه بهداشت جهانی دانشگاه هاروارد گفت: اکنون زمان آن رسیده است که هند با جدیت به دنبال کنترل ویروس کرونا باشد. کاهش دادن تست‌های روزانه در واقع قبول شکست در مقابل این ویروس است. ممکن است روزانه بین ۳۰ تا ۵۰ هزار نفر در هند به کرونا مبتلا شوند اما هم اکنون تعداد کمی از این موارد شناسایی می‌شوند. 
وی افزود: هند در مسیر تبدیل شدن به کانون جدید کرونا در جهان است و این امر نگران کننده است. ما هنوز در مراحل اولیه این بیماری همه گیر قرار داریم و هنوز ماه‌های زیادی تا پیدا شدن یک واکسن برای درمان آن وجود دارد. هند که یکی از طولانی‌ترین و پرهزینه‌ترینه قرنطینه‌های سراسری جهان را وضع کرده بود، اکنون محدودیت‌ها را کاهش داده و اکثر مراکز شلوغ مذهبی و تجاری را بازگشایی کرده است. یک گروه از دانشمندان دانشگاه میشیگان آمریکا پیش بینی کردند که آمار کرونا در هند تا تاریخ ۱۵ جولای (۲۶ تیر) به بیش از ۸۰۰ هزار مورد خواهد رسید و هند را یک پله پایین‌تر از برزیل به عنوان سومین کشور در جهان با آمار بالای ابتلا این بیماری قرار خواهد داد. 

این کشور تا کنون بیش از 363,209 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز9,048  مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت144  تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به  12,065 تن رسیده است.

مکزیک

به گزارش خبرگزاری رویترز از مکزیکو سیتی، وزارت بهداشت مکزیک روز سه شنبه از 4,599 مورد جدید آلودگی به ویروس کرونا در این کشور خبر داد. به این ترتیب، شمار موارد آلودگی به ویروس کرونا در مکزیک به 154,863 مورد رسید.مقامات بخش بهداشت مکزیک همچنین روز سه شنبه از 730 مورد جدید مرگ بر اثر ویروس کرونا در این کشور خبر دادند. به این ترتیب، شمار موارد مرگ بر اثر ویروس کرونا در مکزیک به 18,310 مورد رسید.با این حال، مقامات بخش بهداشت مکزیک اعلام کرده اند که تعداد واقعی موارد آلودگی به ویروس کرونا در این کشور بسیار بالاتر از ارقام رسمی است.

پاکستان

آمارها در پاکستان نیز به شکل قابل توجهی رو به افزایش است.  وزیر بهداشت پاکستان با ادعای اطمینان بخش بودن استفاده از داروی دگزامتازون برای درمان آن دسته از بیماران مبتلا به کرونا که در شرایط بحرانی قرار دارند، گفت که متخصصان این کشور، پژوهش بیشتری را روی این دارو آغاز کرده‌اند. به گزارش رادیو پاکستان در همین راستا ظفر میرزا وزیر بهداشت و دستیار ویژه نخست وزیر این کشور روز چهارشنبه در نشست خبری اعلام کرد: در شرایط کنونی دگزامتازون تنها برای بیماران کرونایی در شرایط وخیم یا بستری در آی سی یو تجویز می‌شود.  

این کشور تا کنون بیش از 154,760 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز 5,839 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 136 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به 2,975  تن رسیده است.

عربستان سعودی

به گزارش روزنامه سعودی عکاظ، وزارت بهداشت عربستان نیز امروز چهارشنبه به موارد جدید ابتلا به کرونا در این کشور اشاره کرد. بر همین اساس طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ هزار و ۹۱۹ نفر دیگر به کرونا مبتلا شده اند که با احتساب موارد جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عربستان به ۱۴۱ هزار و ۲۳۴ نفر رسید.همچنین با مرگ ۳۹ کرونایی دیگر در عربستان شمار فوتی های ناشی از این ویروس قاتل در این کشور به ۱۰۹۱ نفر افزایش یافت. وزارت بهداشت عربستان از وخامت حال ۱۸۵۹ کرونایی در این کشور و بهبودی ۲ هزار و ۱۲۲ نفر هم خبر داد.مقامات بهداشتی سعودی اعلام کردند که ریاض با ۲ هزار و ۳۷۱ نفر بیشترین مبتلایان طی ساعات گذشته را داشته است و به دنبال آن مکه مکرمه، جده و الهفوف بوده است.

بنگلادش

در روزهای اخیر آمارها در بنگلادش نیز رو به افزایش بوده است. این کشور تا کنون بیش از 98,489 مورد ابتلا به ویروس کرونا را ثبت کرده و در شبانه روز گذشته نیز 4,008 مورد جدید ابتلا به این ویروس گزارش شده است. با فوت 43 تن دیگر در 24 ساعت گذشته شمار کلی جان باختگان این کشور هم به  1,305 تن رسیده است.

ایران

در ایران سیما لاری سخنگوی وزارت بهداشت در تشریح آخرین آمار گفت:  از دیروز تا امروز ۲۸ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۶۱۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۱۰۷۱ مورد بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۹۵ هزار و ۵۱ نفر رسیده و  متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ۱۸۵ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۱۵۴ هزار و ۸۱۲ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته وی، ۲۷۸۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۳۱۹ هزار و ۹۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است، استانهای خوزستان، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، کرمانشاه، هرمزگان و کردستان را در وضعیت قرمز اعلام کرد.

از سوی دیگر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز گزارش آخرین وضعیت بیماری کرونا در کشور با تمرکز بر وضعیت استانهای قرمز را به رئیس جمهور ارائه کرد.  رئیس جمهور نیز در پاسخ به گزارش وزیر بهداشت، از تلاش های مسوولان این وزارتخانه و تدبیر وزیر بهداشت برای استقرار معاونین خود در استان های قرمز از جمله کرمانشاه، خوزستان، کردستان و بوشهر جهت مدیریت این فضا با همکاری ستادهای استانی مقابله با کرونا، تقدیر کرد.

‎رئیس جمهور تاکید کرد که به فوریت با همکاری سایر کمیته های ستاد ملی مبارزه با کرونا از جمله کمیته امنیتی – اجتماعی، برنامه هایی برای کنترل این بیماری در استان های مذکور آماده شود تا چنانچه نیاز به ایجاد محدودیت ها و وضع برنامه هایی برای کنترل این بیماری در استانهای قرمز ضروری است، در جلسه روز شنبه ستاد بررسی و تصویب شود.

310311

کد خبر 1400664

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۲۹
    12 1
    بهتره آمار مبتلایان رو دیگه منتشر نکنید چون خیلی مضحکه. همه میدونند که آمار مبتلایان واقعی حتی در ایران هم بیشتر از این آماره چه برسه به دنیا!