گشت ویژه نظارت بر خرید گندم در قزوین راه اندازی شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: گشت‌های ویژه نظارت بر خرید گندم در سازمان جهاد کشاورزی استان راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مجید اسماعیلی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این طرح در راستای صیانت از عملیات برداشت و خرید تضمینی گندم اجرا می شود.
او یادآور شد: هم اکنون ۴۰تیم متشکل از گشت های سیار در مراکز جهادکشاورزی بخشها و دهستانها، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستانها، معاونت و مدیریت های این سازمان بر روند خرید گندم نظارت دارند.
اسماعیلی اظهار کرد: برداشت گندم از مزارع کشاورزی استان از ۲۵خرداد ماه سال جاری  از مزارع کشاورزی استان آغاز شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: در سال زراعی جاری ۱۵۴هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت گندم آبی و دیم رفته که پیش بینی می شود ؛ ازاین میزان سطح زیر کشت ۳۵۰هزار تن گندم برداشت شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در ادامه گفت: برنامه خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در سال جاری ۲۲۰هزار تن است.
اسماعیلی افزود: در حال حاضر ۲۱مرکز خرید گندم در سطح استان برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان فعال هستند.

او از کشاورزان استان خواست پس از برداشت گندم در اسرع وقت نسبت به تحویل گندم تولیدی مازاد بر مصرف خود به مراکز خرید تضمینی این محصول در سطح استان اقدام کنند.
این مقام مسئول تاکید کرد: خروج گندم از تمام مبادی استان ممنوع است و کشاورزان عزیز در صورت مشاهده می توانند مراتب را به سازمان جهادکشاورزی، مدیریت جهادکشاورزی شهرستانها و نیروی انتظامی گزارش دهند.

48

کد خبر 1400834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =