افزایش بیماران کرونایی در استان چهارمحال وبختیاری

طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۵۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ به مراکز درمانی و کلینیک های منتخب مراجعه داشته اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر شیرانی ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد ، آمار جدید بیماری کرونا در استان در بیست و نهمین روز از خردادماه سال ۹۹ را به شرح زیر عنوان کرد:

طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۵۰ بیمار با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  به مراکز درمانی و کلینیک های منتخب مراجعه داشته اند.

 طی ۲۴ ساعت گذشته نتایج آزمایشات ۶  نفر دیگر از بین بیماران بستری مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی مثبت قطعی اعلام شد.

  آمار تعداد مبتلایان قطعی به بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته و مجموع این بیماران از ابتدای شیوع بیماری از سوی سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می شود. اما در استان روال شیوع تقریبا مشابه روزهای قبل افزایشی می باشد. 


 هم اکنون ۵۴ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد  ۲۸ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.


با توجه به برخورداری استان از ۲ آزمایشگاه تشخیص کرونا پاسخ قطعی نمونه های گرفته شده از بیماران مشکوک به کرونا نهایتا تا امشب یا فردا صبح اعلام خواهد شد.

 متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با یک مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به  ۳۶  نفر رسید.

 لازم به ذکر است سایر آمار مرتبط با بیماری کرونا توسط سخنگوی وزارت بهداشت به صورت روزانه از رسانه ملی و دیگر رسانه‌های رسمی کشور اعلام می‌شود.

 رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.


 با توجه به تعطیلات آخر هفته با تعهد اجتماعی بالا و خودمراقبتی بهداشتی از سوی مردم می توان شاهد کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان و یا با برپایی تجمعات و حضور مردم در تفرجگاه ها با شیوع بیش از پیش بیماری کووید ۱۹ در استان روبه رو شد.

48

کد خبر 1400849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =