ترامپ افشاکنندگان محل اختفایش را مجازات می‌کند

فارس نوشت:  روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» گزارش داد «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا از مقامات دولتش خواسته افردی را که مسئول لو رفتن اطلاعات در خصوص رفتن وی به پناهگاه زیرزمینی کاخ سفید در بحبوحه اعتراضات ضد نژادپرستی اخیر هستند، پیدا کنند و تحت پیگرد قرار دهند.

پایگاه خبری «هیل» به نقل از روزنامه تایمز گزارش داد این اظهارات ترامپ بعد از آن منتشر شد که وی در گفت‌وگو با مشاورانش شکایت کرده بود که مهم نیست چه اقدامی انجام می‌دهد، مطبوعات همیشه درباره او بد می‌نویسند.

بنابر این گزارش، ترامپ همچنین گفت که هر اقدامی که انجام می‌دهد، تحت شعاع انتقادات از نحوه برخورد او با اعتراضات به قتل «جورج فلوید» شهروند سیاه‌پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور قرار می‌گیرد. 

اوایل ماه جاری میلادی ترامپ گزارش‌ها درباره سراسیمه رفتن به سمت پناهگاه در بحبوحه اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا را رد کرد. او به شبکه مورد علاقه‌اش «فاکس نیوز» گفته بود که برای بازدید آن‌هم در هنگام روز و نه شب به پناهگاه رفته بود.

این در حالی است که «ویلیام بار» دادستان کل آمریکا ادعاهای ترامپ را رد کرده و گفته بود او غروب جمعه ۲۹ مه (۹ خرداد) با تشدید اعتراضات در مقابل کاخ سفید سراسیمه به سمت پناهگاه رفت. بار گفت که سرویس مخفی آمریکا به رئیس‌جمهور این کشور توصیه کرد به پناهگاه برود.

ترامپ به دلیل عملکردش در برخورد با قتل شهروند سیاه‌پوست آمریکایی و اعتراضات ضد نژادپرستی پس از آن مورد انتقاد قرار دارد. معترضان آمریکایی در نزدیکی میدان «لافایت» برای این که دونالد ترامپ بتواند از کلیسای «سنت جانز» بازدید و عکس یادگاری بگیرد، با خشونت پاکسازی شدند.

دموکرات‌های کمیته امنیت داخلی مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریت این مجلس از آن حزب آنهاست، تحقیق درباره علت استفاده از مواد شیمیایی برای پاکسازی معترضان را آغاز کرده‌اند.

311311

کد خبر 1400872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =