۰ نفر
۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
تنش بین چین و هند افزایش می‌یابد؟

ایسنا نوشت: نخست‌وزیر هند با اشاره به درگیری‌ها در دره گالوان، واقع در لداخ (شمالی‌ترین قسمت کشمیر هند) گفت ارتش کشورش "برای هرگونه اقدام مناسب مختار است."

به گزارش ایندیا دات کام، نارندرا مودی، نخست‌وزیر هند جمعه در نشستی مهم در رابطه با تنش مرزی هند-چین در دره گالوان گفت "هر آنچه نیروهای مسلح ما باید برای حفاظت از کشورمان انجام دهند، انجام خواهند داد."

او گفت: هند خواستار صلح و دوستی است اما تاکید بر حاکمیت در وهله نخست قرار دارد. آزادی کامل به نیروهای مسلح خودمان داده‌ایم تا هر اقدامی که ضروری است، انجام دهند.

به دنبال گفت‌وگوی مجازی با تمام رهبران سیاسی حاضر در این نشست، نخست‌وزیر هند تاکید کرد که چین "نه وارد مرز ما شده است و نه اینکه آن‌ها (چین) پستی را از کنترل ما خارج کرده‌اند." او تاکید کرد: قابلیت گشت‌زنی ما با توجه به ساخت زیرساخت جدید، خصوصا در امتداد خط کنترل (مرز دوفاکتو میان چین و هند) افزایش یافته است. کل کشور از اقدامات چین در مرز ناراحت و خشمگین است. ۲۰ تن از جوانان ما "شهید" شدند. سربازان شجاع ما جانفشانی بزرگی برای کشورشان در لداخ انجام دادند و همچنین درسی به آنان که به خودشان اجازه دادند به سرزمین مادری ما نگاه کنند، آموختند.

او افزود: هر آنچه نیروهای مسلح ما باید برای حفاظت از کشورمان انجام دهند، چه استقرار نیرو، واکنش، اقدام متقابل هوایی، زمینی یا دریایی،‌ آن‌ها انجام خواهند داد. نیروهای مسلح هند اکنون به قابلیتی رسیده‌اند که هیچکس نمی‌تواند حتی به یک ذره از سرزمین ما چشم داشته باشد. نیروهای مسلح هند قابلیت این را دارند که وارد چندین بخش شوند، حتی بخش‌هایی که پیشتر نظارت نشده‌اند. جوانان ما اکنون قادر به دادن هشدار درخور و واکنش هستند.

312 311

کد خبر 1401308

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =