اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام اولویت شهرداری قزوین

مجتبی منتظری گفت: رویکرد شهرداری قزوین همواره خدمت‌رسانی هرچه بهتر به شهروندان با اولویت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام شهری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مجتبی منتظری، سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین گفت: از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها ایجاد فضای زندگی مطلوب با افزایش کیفیت زندگی شهروندان است و در این مسیر لازم است برنامه‌ریزی دقیق وجود داشته باشد، چرا که برنامه‌ریزی چراغ راه آینده و راهکاری برای مقابله با چالش‌های پیش‌روی مجموعه مدیریت شهری است.
منتظری با اشاره به برنامه پنج‌ساله دوم راهبردی عملیاتی شهرداری قزوین در افق ۱۴۰۰ تصریح کرد: برنامه مصوب شهرداری قزوین با رویکرد عملیاتی و توسعه‌ای و با هدف تحقق افزایش رضایتمندی شهروندان نقش اساسی را در مجموعه معاونت‌ها، مناطق سازمان‌ها و ادارات تحت پوشش شهرداری قزوین ایفا می‌کند که بر اساس آن شهرداری‌ها نمی‌تواند توسط سلایق فردی اداره شوند.
او اظهار کرد: منطبق بودن بودجه شهرداری قزوین با برنامه راهبــردی پنج‌ساله دوم توسعه نشان از اهتمام شهرداری به حرکت بر اساس برنامه‌ریزی اصولی و مدون به‌منظور دستیابی به افق آینده نگارانه است و چشم‌اندازهای تدوین‌شده در برنامه پنج‌ساله دوم، نشان از برنامه محوری ردیف‌های اعتباری و عملکرد هدفمند مدیریت شهری قزوین دارد.
منتظری خاطرنشان کرد: بودجه مصوب شهرداری قزوین با لحاظ کردن سند چشم‌انداز توسعه ۱۴۰۴، برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری قزوین و سایر اسناد بالادستی از جمله لایحه برنامه ششم تقدیمی دولت به مجلس و بودجه سال ۹۹ کشور و نیز بخشنامه بودجه شهرداری‌ها ابلاغی از سوی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و همچنین نقطه نظرات شورای اسلامی شهر قزوین تدوین‌ و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.
سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری قزوین در پایان بیان کرد: شهرداری قزوین با اجرای کامل سامانه یکپارچه برنامه‌وبودجه موسوم به سیبنا از سال۱۳۹۸ تاکنون نحوه طراحی و تصویب برنامه‌ها، بررسی و نظارت بر نحوه اجرا و کنترل و اندازه‌گیری نتایج و کلیه حرکات سازمان را بر اساس برنامه‌ها و اهداف مشروح در بودجه تحت کنترل درآورده و جریان منابع و مصارف را با صرف کمترین هزینه و دقت بسیار بالا در اختیار مدیران شهری و کارشناسان مربوطه قرار داده است.
این مقام مسئول گفت: در سامانه یکپارچه برنامه‌وبودجه، امکان ثبت اطلاعات بودجه هرسال توسط معاونت‌ها، مناطق و سازمان‌ها و دسترسی آنان به اعتبارات دریافتی وجود دارد و این امر موجب کاهش مراجعات و پیگیری‌های شهرداری‌ها، اطلاع‌رسانی لحظه‌ای و شفاف‌سازی اعتبارات پرداختی پروژه‌ها و برنامه‌ها خواهد شد و کلیه فرآیندها از قبیل اصلاح، متمم و تفریغ بودجه در این سامانه کاملاً به‌صورت مکانیزه امکان‌پذیر است.

46

کد خبر 1401409

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =