آمار فوت از کرونا در استان چهارمحال وبختیاری به ۴۰ نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با دو مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به ۴۰ نفر رسید.

به گزارش خبرآنلاین از چهارمحال وبختیاری :  دکتر مجید شیرانی افزود: از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تاکنون ۱۹۳۷ بیمار با علایم بالینی مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی استنان بستری شده اند.

وی ادامه داد :طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۱۰ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  که در  مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

 به گفته وی : تعداد نمونه های گرفته شده از ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ تا کنون در استان ۸۶۳۹ مورد بوده است.

شیرانی افزود : هم اکنون ۴۷ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد  ۳۲ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.
وی اظهار داشت :متاسفانه طی ۲۴ساعت گذشته، با دو  مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان، مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری به  ۴۰ نفر رسید.

به گفته وی : هم اکنون ۱۰ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.

گفتنی است : رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

  بروز بیماری کرونا در کودکان با علائم خفیف تر به معنای عدم ابتلای این گروه سنی به بیماری نیست و در درصدی اندکی از این عزیزان بیماری کرونا می تواند با عوارض شدید و ناگوار حتی مرگ و میر همراه باشد.
 اگر چه بیماری کووید ۱۹ در کودکان، نوجوانان و جوانان معمولاً با علائم خفیف تری بروز می نماید اما این گروه سنی می توانند، انتقال دهنده بیماری کرونا به مسن سال ها و افراد دارای بیماری های زمینه باشند.

48

کد خبر 1401441

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =