افزایش اختیار مدیران استانی راهکار رفع مشکلات

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: رفع بسیاری از مشکلات نیاز به اعتبارات چندانی ندارد و تنها با تدابیر مدیریتی و واگذاری اختیارات به استان‌ها قابل رفع و پیگیری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فرخزاد، معاون عمرانی استاندار قزوین در جلسه با حضور محمدبیگی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رفع بسیاری از مشکلات ممکن است نیاز به اعتبارات چندانی نداشته باشد و تنها با تدابیر مدیریتی و واگذاری اختیارات به استان ها قابل رفع و پیگیری باشد. 
فرخزاد خاطرنشان کرد: واگذاری اختیارات شهرهای زیر پنجاه هزار نفر به استان یکی از مطالبات جدی استان بوده و با اجرایی شدن این قانون بسیاری از مشکلات شهرهای کوچک به راحتی قابل رفع و بررسی است.
او توزیع ارزش افزوده براساس جمعیت را به ضرر شهرهای کوچک و روستاها دانست و افزود: در توزیع این اعتبار نباید تنها به جمعیت بسنده کرد بلکه پارامترهای تاثیرگذار دیگری هستند که باید در توزیع این اعتبار لحاظ شوند اما سلب اختیارات استانی در خصوص جابجایی این اعتبارات و توزیع آن بر اساس سرشماری نفوس سال ۹۵ که در قانون ششم برنامه توسعه به تصویب مجلس رسیده باعث شده استان نتواند بر مبنای نیاز روستاها و شهرها آن را توزیع کند.
معاون عمرانی استاندار تصریح کرد: در استان قزوین بر مبنای جمعیت شهری به روستایی سهم ارزش افزوده روستاها ۲۴درصد از ارزش افزوده بود که با توجه به اختیارات استانی سهم حداکثری ۳۰درصدی برای روستاها در نظر گرفته شد.

۴۶

کد خبر 1401457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =