حضور گردشگران در روزهای پایانی هفته در مناطق گردشگری استان کرمان مدیریت می‌شود

معاون استاندار کرمان گفت: حضور گردشگران باعث شیوع ویروس کرونا در مناطق ییلاقی استان کرمان شد بنابراین حضور گردشگران در این مناطق مدیریت می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان :  محمدصادق بصیری ظهر امروز در جلسه ستاد استانی مدیریت ویروس کرونا با اشاره به اینکه جلسه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا به ریاست رئیس جمهور برگزار شد اظهار داشت: فرایند بازرسی از اماکن پنج‌گانه استان در رابطه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تهیه شیوه‌نامه‌ها در حال انجام است.

وی با بیان اینکه بازرسی از صنوف به تفکیک صنوف در ارتباط با مواد غذایی و صنوف غیرمرتبط با موادغذایی نیز انجام می‌شود گفت: مدیران دستگاه‌های دولتی مسئول اجرای کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی در ادارات هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان افزود: با پیشنهاد مکتوب دادستانی و مطالبه مردم مقرر شد در روزهای پایانی هفته در مناطق ییلاقی دهیاری‌ها و شوراها با همکاری نیروی انتظامی مدیریت لازم برای حضور گردشگران را انجام بدهند.

وی با تاکید بر اینکه نظارت‌ها برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی در استان کرمان باید تشدید شود گفت: دستگاه‌های نظارتی تعیین شده موظف به بررسی دقیق رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارت هستند.

بصیری با بیان اینکه مجامع عمومی اصناف و نهادهای مختلف یا به صورت مجازی برگزار شده و یا به مدت شش ماه به تعویق بیفتد افزود: در برخی مناطق ییلاقی استان کرمان به‌دلیل حضور گردشگران از استان‌های همجوار باعث شیوع ویروس کرونا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بر این مسئله تایید کرده است ادامه داد: مصوب شد دهیاران و شوراها در مناطق خود نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی گردشگران را داشته باشند.

در این جلسه محمدعلی سلیمانی معاون دادستان کرمان با بیان اینکه دو جلسه قبل در ارتباط با سفرهای غیرضرور به استان کرمان مطالبی مطرح شد اظهار داشت:در بعضی مناطق گردشگری مشاهده شده که مردم از ورود گردشگران ممانعت می‌کنند.

معاون دادستان کرمان با اشاره به  اینکه روستاها امکانات مناسب مانند سرویس بهداشتی برای پذیرش گردشگران ندارند تصریح کرد: این مسئله باعث ایجاد درگیری‌هایی بین بومیان و گردشگران شده است.

حسین انجم شعاع مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه هفتم تیر سالگرد شهادت دکتر بهشتی و هفته بازخوانی و افشای جنایات آمریکا است اظهار داشت: مقام معظم رهبری این هفته را هفته حقوق بشر آمریکایی نامیدند.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان افزود: ویژه برنامه یاد یاران در مزار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با همکاری دادگستری استان کرمان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

48

کد خبر 1401519

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =