شما نظر دادید: تجربیات برخی از کاربران خبرآنلاین در دوران کرونا

چهار ماه از شروع همه‌گیری کرونا در کشور ما می‌گذرد،‌ ابتلا به این بیماری و مرگ و میر ناشی از آن هنوز در ایران و جهان ادامه دارد.

به گزارش خبرآنلاین، با ورود کرونا همه دنیا و تعاملات اجتماعی تحت تاثیر قرار گرفت و دستخوش تغییر شد. بسیاری از کسب و کارها به مدت طولانی تعطیل شدند و معاشرت‌ها، مهمانی‌ها و سفر رفتن کمرنگ شد. در همین رابطه چند روز پیش خبرآنلاین طی یک نظر سنجی از مخاطبان خود خواست تا بگویند کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن چه تاثیری روی زندگی آنان گذاشته است و اگر به کوید۱۹ مبتلا شده اند، چه تجربیاتی از مواجهه با این بیماری دارند؟

رعایت نکات بهداشتی بیش از هر زمان دیگری در زندگی یکی از اصلی‌ترین نکاتی بود که کاربران به آن اشاره کرده و حتی گفتند که رعایت این نکات و اضطراب ناشی از کرونا باعث ایجاد تنش بین اعضای خانواده شده است. 

بالا رفتن استرس و اضطراب که به دلایل متعددی در این دوران بالاتر از حالت معمول بود، از دیگران مسائلی است که کاربران خبرآنلاین به آن اشاره کردند. کاربری نوشت: «شخصا فرد اجتماعی نیستم. درون گرا هستم و روابط اجتماعی محدودی دارم. بعد از کار که برمی گردم خونه جز موارد ضروری از خونه بیرون نمیرم و سرگرمی های شخصی و خونگی خودم رو دارم. به خاطر شرایط خانوادگی و کاری همیشه سطحی از استرس و افسردگی رو داشتم اما این شرایط چون یه جورایی تحمیل شده هست حتی روی فردی مثل من هم اثر گذاشته. استرس و افسردگی خیلی بیشتر شده و دیدن مردمی که به خاطر عدم رعایت اصول بهداشتی خودشون و دیگران رو در معرض خطر قرار میدن من رو غمگین تر میکنه. رعایت اصول بهداشتی یک مسئولیت اجتماعی هست که همه در قبال هم داریم. از طرفی آدم ها به هم وابسته هستن حتی افرادی مثل من در سطحی خیلی کمتر و اگر مشکلی زندگی دیگران رو تحت تأثیر قرار بده این اثر به شکلی به ما هم منتقل میشه. تلاش زیادی میکنم تا خودم رو مثبت و سر پا نگه دارم اما در واقعیت کار آسونی نیست. امیدوارم هر چه زودتر شرایط بهتر بشه به خصوص برای کسانی که به هر شکلی منبع درآمدشون رو از دست دادن امیدوارم در رحمت به روی همه ما باز بشه و روزهای بهتری رو تجربه کنیم.»

کاربران دانستن قدر داشته های ساده پیشین مانند معاشرت با دوستان و خانواده و ایجاد فرصت برای انجام کارها به صورت آنلاین را از تجربیات مثبت و دست آوردهای دوران کرونا دانستند. مثلا کاربری نوشت: «توجه به اصول بهداشتی و ترک عادت‌های مضر مثل روبوسی، دست دادن، نشستن دست‌ها، لغو ترددهای غیرضروری و  کنار گذاشتن غذای بیرون و رستوران که هیچ وقت هم بهداشتی نبودند و استفاده بهینه تر از فناوری‌های ارتباطی جوانب مثبت دوران کرونا بودند و البته کاهش شدید معاشرت‌ها و استرس و دلهره مبتلا شدن به بیماری به خصوص درمورد کودکان و افراد آسیب پذیر جوانب منفی این دوران بودند.»

کاربرانی هم از تجربه قرنطینه و کاهش درآمدها نوشتند:"هیچی دیگه برج اسفند و فروردین رو موندم خونه و کار نکردم برج اردیبهشت هم درخواست مسافر کمترین حد بود و حالا اواخر خرداد هستیم و ۳ ماه اقساط عقب افتاده و جریمه هاش، حالا هزینه های دیگه زندگی بماند....".

کاربر دیگر هم نوشت:"فقط استرس و بدبختی داشته من هر سال فصل بهار الرژی داشتم و سرفه و عطسه میکردم.امسال توی محل کارم با هر عطسه و سرفه همه چپ چپ نگاه میکنند.فکر میکنن کرونا دارم."

یکی از مخاطبان هم نوشته بود:"قدر لحظه ها رو فقط باید دونست،‌این ویروس نشون داد چقدر همه چیز سست و ناپایدار و بی اساسه."

۴۷۲۳۲

کد خبر 1401521

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =