دریافت شهریه بالا، مجوز ۷ مدرسه در تهران را لغو کرد

مهر نوشت: مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: ۷ مدرسه شهر تهران که لغو مجوز شده اند در مرحله رای اولیه هستند و می توانند به رای اعتراض کنند. ما از تعطیلی هیچ مدرسه ای خوشحال نمی شویم.

عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت ثبت نام دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی و نظارت بر ثبت نام ها گفت: در حوزه ثبت نام و نظارت ها با پیگیری پروتکل های بهداشتی عملاً سال متفاوتی را پشت سر می گذاریم.

وی ادامه داد: ما طبق سنوات گذشته قوانین و مقرراتی که برای ثبت نام داشتیم را خواهیم داشت مثل اینکه موقع ثبت نام نباید شهریه‌ای از ولی دانش آموز اخذ شود. امسال پروتکل های بهداشتی هم اضافه شده و بخشی از ثبت نام ها را سعی کردیم به صورت سامانه‌ای انجام شود تا از تجمع در مدارس جلوگیری شود. ستاد ثبت نام ما امسال در حوزه معاونت ابتدایی شکل گرفته و نظارت در حوزه نظارت و ارزیابی عملکرد. قبلاً دبیری ستاد ثبت نام هم با حوزه نظارت و ارزیابی عملکرد بود اما با این تقسیم بندی کار نظارتی بهتر و بیشتر شده است. البته بحث آماده سازی مدارس برای مهر ماه به معاونت متوسطه سپرده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران بیان کرد: در کنار ناظرین از اداره کل آموزش و پرورش ما ناظرین مناطق یک تا شش را داریم و ناظران اداره کل و مناطق هم هستند تا بر روند ثبت نام و خصوصاً بحث شهریه ها نظارت کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که گفته شده حدود ۵۰ مدرسه متخلف در حوزه دریافت شهریه در شهر تهران تذکر گرفته و ۷ مدرسه برند نیز لغو مجوز شده اند، آیا این مدارس که لغو مجوز شده اند دیگر به کار خود ادامه نخواهند داد و در این صورت تکلیف دانش آموزان آنها چه می شود، گفت: پرونده این مدارس مربوط به خرداد سال گذشته است که مازاد شهریه را پس نداده اند. اسنادی به نظارت استان ها هم ارائه نکردند و در نتیجه با رای نظارت استان این مدارس لغو مجوز شدند. اما این رای اولیه است. می توانند مدارس در شورای سیاست گذاری مدارک را ارائه دهند و در حکم تجدید نظر شود.

فولادوند ادامه داد: ما خوشحال نمی شویم که مدرسه‌ای تعطیل شود چون حتماً بخشی از دانش آموزان و اولیا دچار استرس می شوند. همچنین در این مدارس برای شمار زیادی از افراد اشتغال ایجاد شده است. اما ما به وظیفه خود عمل می کنیم و امیدواریم در تجدید نظر مدارک را ارائه دهند و این مدارس تعطیل نشوند. اما کار ما فرهنگی است و باید موسسان بدانند که باید در چارچوب قانون کار فرهنگی انجام شود. ما با این کار در واقع از ۱۸۰۰ موسس که در تهران مشغول به فعالیت هستند تجلیل کردیم. از این تعداد تنها حدود ۵۰ مدرسه متخلف بودند. به هر حال موسسین هم باید بدانند وضعیت مردم خوب نیست و اگر رضایت مردم جلب نشود از این حوزه روی می گردانند.

برای ساخت مدرسه در منطقه ۲۲ خیر هست اما زمین نیست

وی در پایان در پاسخ به پرسشی در خصوص آخرین وضعیت حل مشکلات فضای آموزشی منطقه ۲۲ شهر تهران اظهار کرد: مشکل منطقه ۲۲ شاید مقطعی برای سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ حل شود ولی برای حل دائمی این مشکل نیاز به عزم ملی داریم. بنا به پیشنهاد وزیر محترم آموزش و پرورش در هیات دولت قرار است این موضوع بررسی شود و شاید وزارت راه و شهرسازی و یا شهرداری برای تامین زمین مورد نیاز ساخت مدارس در این منطقه مسئول شوند. برای جمعیت پیش بینی شده این منطقه نیاز به ۲۰۰ مدرسه داریم که در حال حاضر ۵۰ مدرسه در این منطقه داریم و این در حالی است که ظرفیت این منطقه هنوز پر نشده است. نکته اینجاست که ما خیرینی برای ساخت مدارس آماده کار داریم اما معطل زمین مانده اند.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1401665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =