عادل غلامی: نگذارید کرونا ،لیگ را بر باد دهد

عادل غلامی سرعتی‌زن سابق تیم‌ملی والیبال این فصل هم برای شهرش آمل بازی می‌کند.

 مهری رنجبر: با اینکه کاله ای در کار نیست اما او در هراز ماند تا به قول خودش اتفاقات خوبی رقم بخورد. غلامی امیدوار است لیگ برتر از شهریورماه شروع شود تا چرخه والیبال ناقص نشود. برگزار لیگ به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی ، وگرنه با ابتلای یک بازیکن لیگ روی هوا می رود.


*چطور این فصل در آمل ماندگار شدی، پیشنهاد بهتر نداشتی؟
من برای  فصل جدید دو پیشنهاد خیلی خوب داشتم اما ترجیح دادم در آمل بمانم.چرا که احساس می کردم تیم هراز به کمکم نیاز دارد و با این کار  در آینده  اتفاقات خیلی خوبی می افتد.


*یعنی قرار است مربی شوی؟
به مربیگری فکر نمی کنم. احساس می کنم در اوج بازی می کنم. دلیلی ندارد به مربیگری فکر کنم. به دلیل اینکه از قبل می دانستم دادگر برای مدتها تیمداری می کند و با این وضعیت در آینده شرایط تیم ما خیلی بهتر از شروع می شود. وقتی بازیکنان کاله رفتند جای دیگر من هم می رفتم ،تیم شکل دیگری به مشکل می خرود . من صبر کردم تا تکلیف روشن شود و خدا را شکر که اتفاقات خیلی خوب و خوشحال کننده رخ داد.


*کناره گیری تیم کاله از لیگ برتر شوکی به والیبال بود.
ما هم خیلی از نیامدن کاله به لیگ برتر  شوکه شدیم. البته از یک ماه قبل حرف نیامدن تیم در بود ، حتی بهروز عطایی هم خیلی در جریان نبود ،وقتی باشگاه نامه را به فدراسیون زد ،جا خوردیم . چرا که کاله تیم ریشه دار و محبوبی بود و با مدیریت کارآمد. امیدوارم  دوباره به لیگ برگردد و در سطح خوب تیمداری کند. چرا که یکی از برندهای والیبال ایران است . به نظرم  برگشت کاله و حضور هراز اتفاق خیلی خوبی  برای والیبال است.

*یعنی دو تیم از آمل در لیگ برتر ؟ 
آمل پتانسیل دو تیم در لیگ برتر را دارد، اما باید دید رویکرد کاله در سال قبل چیست؟ آمل  از سالیان قبل شهر صنعتی است ،خیلی ها دوست دارند در والیبال تیمداری کنند اما به احترام کاله پا پیش نمی گذارند.

اگر قرار باشد مربی درجه دو خارجی بیاید تا رزومه جمع کند ،مربیان ایرانی بهتر هستند.

*تمرینات تیم هراز از کی شروع می شود؟
نمی دانم هنوز هیچ چیز مشخص نیست. شاید از امروز . معلوم نیست در این شرایط و روزهای کرونایی  چه اتفاقاتی می افتد ،باید صبر کنیم.

*مثل  فوتبالی ها برای شما هم خبری از تست کرونا قبل از شروع تمرین هست؟
باید از ما هم تست بگیرند ،ولی در فوتبال بحث مدیریت و ارنج  این مسائل خیلی قوی تر است .هرچه هست بیشتر به این مسائل اهمیت می دهند. البته که باید در والیبال هم تست کرونا از بازیکنان را جدی بگیرند، چرا که اگر خدای ناکرده  یک بازیکن مبتلا شود ،یک تیم و حتی خانواده ها هم درگیر می شوند. باید  تیم ها طبق پروتکل های  بهداشتی کار را شروع کنند. اگر همین طوری سر سری بگیرند ،مثل بی احتیاطی هایی که در شهر می بینیم ،قصه ناجور می شود. البته بعضی ها از کرونا هیولا ساخته اند، در صورتی که ویروسی است که به چشم نمی آید  و تنها باید بهداشت را رعایت کرد . بنابرانی لیگ باید با رعایت همه  پروتکل های بهداشتی و با  احتیاط بیشتر برگزار شود تا بازیکنان، کادر فنی و برگزاری  در سلامت کامل بمانند.

بیشتر بخوانید؛ 

خوشحالی کارخانه از بازگشت موسوی: سید برایم مثل قاسم است

محمد موسوی به سایپا پیوست


*با موج دوم کرونا ، به نظرت لیگ شهریورماه شروع می شود؟
 اول از همه سلامتی مهم است. باید ببینیم در آینده چه تصمیماتی گرفته می شود. امیدوارم لیگ برگزار شود ،اگر تنور لیگ داغ نشود ،لطمه اش به جامعه والیبال برمی گردد. چرا که تیم ملی ، فدراسیون ، باشگاه و آکادمی ها یک چرخه هستند که با برگزاری لیگ  نتیجه اش به چشم می آید. فدراسیون برای برگزاری لیگ در سلامت دکامل حتما باید یکسری الزامات  مثل  استفاده بازیکنان از ماسک را بگذارد ،وگرنه بیماری یک بازیکن ،تیم ها را درگیر و لیگ را به باد می دهد.


*به نظرت برای نتیجه در المپیک تیم ملی سرمربی خارجی می خواهد؟
در این قضیه بزرگان روی درایت  تصمیم می گیرند.امیدوارم آنهایی که بازیکنان با تجربه و رقابتهای بین المللی را دیده اند مشاوره دهند تا آنهایی که محلی از اعراب  والیبال روز دنیا را ندارند. در این شرایط تیم ملی والیبال مربی تاپ خارجی می خواهد ،تا نه تنها ملی پوشان را کوچینگ کند که اطلاعات روز دنیا را به مربیان ایرانی منتقل کند. نتیجه ای که  مربیان خارجی با تیم ملی  بعداز ولاسکو گرفتند ،حاصل بذری بود که او کاشت. تلاش ولاسکو سالها محصول داد و حتی حالا یکسری از مربیان ایرانی هم روی سیستم او کار می کنند . .لاسکو و سیچلو اطلاعاتشان را به ایرانی ها دادند در حالی که خیلی از مربیان هم این کار را نمی کنند. حضور ولاسکو برای  والیبال خیلی مفید بود اما بعداز او این اتفاق نیفتاد. با اینکه تیم ملی در برهه ای خیلی قشنگ بازی می کرد اما آورده ای نداشت.


*تیم با مربی ایرانی هم می تواند در المپیک بدرخشد؟
اگر قرار باشد مربی درجه دو خارجی بیاید تا رزومه جمع کند ،مربیان ایرانی بهتر هستند.

251 251

کد خبر 1401937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =