راه اندازی آزمایشگاه کرونا در شوشتر

دکتر مجتبی کلانتر سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر به همراه فرماندار شهرستان، با حضور در کلینیک ویژه فوق تخصصی خاتم الانبیاء (ص) از مراحل پایانی آماده سازی آزمایشگاه کرونا بازدید کرد.

به گزارش خبرآنلاین از شوشتر  سرپرست دانشکده علوم پزشکی شوشتر در این بازدید گفت: با عنایت ویژه جناب آقای دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال برای راه اندازی آزمایشگاه شوشتر اختصاص یافت .

 آزمایشگاه بخشی از کلینیک ویژه فوق تخصصی بیمارستان خاتم الانبیاء است که با جداسازی توانستیم طبق استانداردها قسمت های مختلف مورد نیاز را آماده کنیم.   

 دکتر کلانتر تصریح کرد: مطالعات لازم برای راه اندازی از دو ماه قبل آغاز و از متخصصین امر مشاوره های لازم گرفته شد. 
به این منظور به روزترین تجهیزات خریداری شد تا بتوانیم یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های کرونا را در شهرستان داشته باشیم. 

 وی افزود : در این مرکز از نیروهای علوم آزمایشگاهی که هم اکنون در زیرشاخه های این رشته تا مقطع دکتری ادامه تحصیل داده و زیر نظر  اساتید ویروس شناسی به مدت دو ماه آموزش دیده اند استفاده خواهد شد. 

 در مرحله نخست ظرفیت انجام تست ، روزانه  ۱۵۰ مورد است و در صورت نیاز این تعداد تا ۳۰۰ مورد نیز افزایش خواهد یافت. 

 دکتر مجتبی کلانتر گفت: آزمایش های انجام شده در این مرکز به مدت یک هفته به انستیتو پاستور تهران جهت سنجش میزان دقت نتایج ارسال خواهد شد.

وی عنوان کرد: همکاران ما در دانشکده علوم پزشکی شوشتر شبانه روز تلاش می کنند تا آزمایشگاه هرچه زودتر به بهره برداری برسد و  امیدواریم با راه اندازی آن بتوانیم در کمترین زمان ممکن ، نتایج آزمایش ها را به شهروندان عزیز شوشتر ارائه دهیم.

48

کد خبر 1402180

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =