۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان چهارمحال و بختیاری شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت:طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۳ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹ که در مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، دکتر مجید شیرانی افزود :از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 تاکنون ۱۹۷۸ بیمار با علایم بالینی مشکوک به این بیماری در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

وی گفت :طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر موارد سرپایی، تست ۳ مراجعه کننده بیمارستانی با علایم بالینی مشکوک به بیماری کووید ۱۹  که در  مراکز درمانی بستری شده بودند مثبت قطعی اعلام شد.

شیرانی خاطر نشان کرد :  تعداد نمونه های گرفته شده از ابتدای شیوع بیماری کووید 19 تا کنون در استان بیش از ۹۱۰۰ مورد بوده است.

وی ادامه داد : هم اکنون ۵۶ بیمار مثبت قطعی و مشکوک به بیماری کرونا در مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند که از این تعداد  ۳۴ نفر مثبت قطعی و مابقی در انتظار پاسخ نتایج آزمایشات برای رد یا تایید بیماریشان هستند.


 وی گفت:خوشبختانه طی ۲۴ساعت گذشته، مورد فوتی جدید ناشی از ابتلا به بیماری نوپدید کووید ۱۹ در استان گزارش نشده است و مجموع فوتی های ناشی از ابتلا به این بیماری در چهارمحال و بختیاری همان 41 نفر می باشد.

وی افزود : هم اکنون ۹ بیمار با شرایط بحرانی و حال عمومی نسبتاً بد در بخش های مراقبت ویژه مراکز درمانی استان تحت مراقبت و درمان هستند.
گفتنی است ، رعایت فاصله گذاری فیزیکی و هوشمند با جدیت بیشتر و استفاده از ماسک، ضرورت اجتناب ناپذیر این روزها و روزهای آینده است.

48

کد خبر 1402224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =