۱ نفر
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱
تست خانگی کرونا ممکن شد

ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی بی.بی.سی نیوز، نوشت: محققان قصد دارند نوع جدیدی تست کرونا را مورد آزمایش قرار دهند که شیوه آسانتری برای تشخیص این ویروس در خانه با آزمایش نمونه بزاق افراد فراهم می‌کند.

این نوع جدید آزمایش کرونا، نیازی به نمونه گیری با سواب ندارد و تنها بر روی بزاق افراد انجام می‌شود. بیش از ۱۴ هزار پزشک و سایر محققان و افرادی که با آنها زندگی می کنند در این آزمایش شرکت خواهند کرد. این آزمایش توسط محققان دانشگاه «سوات همپتون» در انگلیس و به مدت چهار هفته اجرا خواهد شد.

محققان امیدوارند آزمایش بزاق، گزینه راحت‌تری برای افراد باشد؛ چرا که آزمایش کرونا از طریق نمونه‌گیری با سواب، راحت نیست و لازم است که در آن سواب برای نمونه گیری به اعماق بینی و گلو فرو رود.

این آزمایش ها برای شناسایی افرادی که در حال حاضر به ویروس کرونا آلوده هستند، طراحی شده است. شرکت کنندگان در این آزمایش که شامل برخی از کارکنان دانشگاه و دانشجویان خواهند بود، نمونه‌های بزاق خود را به صورت هفتگی برای آزمایش ارائه خواهند داد. برای این منظور کیت آزمایش به خانه یا محل کار آنها ارسال می شود و سپس این کیت ها توسط پرسنلی که برای گروه آزمایش کار می کنند جمع آوری شده و یا به یک محل توافق شده بازگردانده می شوند.

در آزمایش بزاق، با استفاده از روشی موسوم به «تکثیر ایزوترمال متصل به حلقه» (LAMP)، ماده ژنتیکی ویروس جستجو می شود. کارشناسان می گویند انجام این آزمایش ساده تر و سریعتر از روش آزمایش استاندارد «واکنش زنجیره‌ای پلیمراز» (PCR) است که برای تجزیه و تحلیل سواب های کروناویروس استفاده می شود.

ممکن است این آزمایش و همچنین نمونه برداری در خانه انجام و نتیجه آن کمتر از یک ساعت مشخص ‌شود. از افرادی که نتیجه آزمایش ویروس کرونای آنها مثبت باشد، خواسته می شود که به منظور پیشگیری از انتشار این عفونت، خود را در خانه قرنطینه کند. 

این آزمایش بالقوه می تواند افرادی را که آلوده هستند، اما هیچ علائمی را نشان نمی دهند و در عین حال خطر انتقال این بیماری را به دیگران دارند، تشخیص دهد. این آزمایش علاوه بر آزمایش معمول ویروس کرونا است که هم اکنون برای پرسنل سازمان ملی تأمین بهداشت و درمان (NHS ) و افراد مبتلا به علائم کرونا ارائه می شود. 

«مت هنکوک» وزیر بهداشت انگلیس با تشکر از افرادی که در این آزمایش را انجام می دهند، گفت: آزمایش بزاق بدون نیاز به نمونه گیری با سواب، بطور بالقوه می تواند آزمایش ویروس کرونا را در خانه برای افراد ساده تر کند. این آزمایش به ما کمک می کند تا دریابیم که آیا انجام عادی آزمایش کرونا در خانه می تواند به جمع آوری زودتر موارد ابتلا به کرونا کمک کند یا خیر.

47231
کد خبر 1402468

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =