۷ نفر
۳ تیر ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۹
دلار سدشکنی کرد

در حالی که همتی، رییس کل بانک مرکزی اعلام کرده است قیمت‌ها در بازار ارز واقعی نیست و وضعیت به زودی دستخوش تغییر می‌شود، روند افزایشی قیمت در بازار و صرافی‌های بانکی از سر گرفته شد.

 به گزارش خبرآنلاین، امروز هر دلار آمریکا با رشدی نزدیک به ۵۰۰ تومان کانال عوض کرد و به قیمت ۱۹ هزار و ۲۹۵ تومان در صرافی‌های بانکی فروخته شد.

بازار ارز از ابتدای هفته سدشکنی را آغاز کرد اما صرافان می‌گویند بازارساز تلاش گسترده‌ای را برای ممانعت از رشد قیمت‌ها به کار گرفت. در شرایط کنونی اما قیمت‌ها در بازار با افزایشی قابل توجه همراه شده است و سد مقاومتی ۱۹ هزار تومان نیز شکسته شده است تا سد مقاومتی دلار بر قله تاریخی ۲۰ هزار تومان قرار گیرد. رشد قیمت‌ها در صرافی‌های بانکی نرخ هر دلار در بازار آزاد را به بیش از ۲۰ هزار تومان رسانده است.

 بیشتر بخوانید: وعده ارزی همتی:نوسان‌های اخیر گذرا است

دلار

 صرافان بانکی هر دلار را به قیمت ۱۹ هزار و ۱۹۵ تومان خریداری می‌کنند .

 قیمت یورو نیز همزمان بار شد قیمت دلار در بازار روندی افزایشی را تجربه کرد.هر یورو به قیمت ۲۱ هزار و ۳۹۵ تومان فروش رفت.نرخ خرید یورو از مردم نیز با ۲۱ هزار و ۲۹۵ تومان رسیده است.

 بازار ارز ایران در سال جاری روندی افزایشی را تجربه می‌کند. طی روزهای اخیر بانک مرکزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت به صادر کنندگان هشدار داده‌اند که اقدامات لازم برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی را در دستور کار قرار دهند.

 بیشتر بخوانید: احتمال کاهش قیمت دلار چقدر است؟

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1402477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =