آخرین آمار جهانی کرونا؛ شمار مبتلایان به ۹ میلیون‌و۲۷۵هزار رسید

انتشار ویروس کرونا در کشورهای متعددی همچنان ادامه دارد و شمار مبتلایان و فوتی ها را افزایش داده است.

به گزارش خبرآنلاین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا به 9,274,112  تن و شمار کشته ها به  476,770  تن رسیده است.


آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را در تصاویر زیر تا لحظه نگارش این گزارش مشاهده می کنید، این آمار دقیقه ای به روز می شود.

تصاویر و منابع از سایت ورد اُ میترز که آمار لحظه ای مبتلایان و کشته شدگان را به تفکیک به روز رسانی می کند.

ایالات متحده آمریکا

به گزارش سی ان بی سی، فرماندار تگزاس گفت شمار موارد جدید ابتلا به کووید ۱۹ و بیمارانی که بر اثر این بیماری در بیمارستان بستری می‌شوند، بسیار زیاد است. با این حال وی افزود هیچ طرحی برای تعطیلی کامل دوباره این ایالت ندارد.گِرِگ ابوت فرماندار تگزاس گفت: در حال حاضر کووید ۱۹ با سرعت بسیار زیاد در تگزاس در حال شیوع است و باید مهار شود. ما چند راهبرد داریم تا بدون اینکه مجبور شویم ایالت را دوباره به طور کامل تعطیل کنیم، شیوع بیماری را کاهش دهیم. نخست، شهروندان باید اصول ایمنی را که دیگر همگی مان با آن آشنا هستیم رعایت کنند.

وی افزود: اگر می‌توانند در خانه بمانند، از ماده ضدعفونی کننده دست استفاده کنند، فاصله شان را از یکدیگر حفظ کنند و سفر نکنند، و اگر امکان حفظ فاصله وجود ندارد، ماسک بزنند یا صورتشان را بپوشانند. تعطیلی کامل دوباره تگزاس همواره آخرین گزینه خواهد بود.

گفتنی است که ایالت نیویورک دارای بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا به شمار می‌رود. تاکنون در این ایالت ۴۱۱ هزار و ۹۷۲ مورد ابتلا و ۳۱ هزار و ۲۶۸ مورد مرگ ناشی از این ویروس ثبت شده است. همچنین ایالت کالیفرنیا نیز با بیش از ۱۸۵ هزار و ایالت نیوجرسی نیز با بالغ بر ۱۷۲ هزار بیمار کرونایی در رده‌های بعدی قرار دارند.

با ابتلای17,892  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به 2,406,045  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 545 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم  123,155 تن برسد.

بیشتر بخوانید: هند به رده سوم دنیا نزدیک شد/محدودیت مهاجرتی ترامپ و دردسر کارگران

برزیل

نشریه فوربس در گزارشی با توجه به آمار بالای ویروس کرونا در برزیل می نویسد که نحوه مقابله این کشور با این بیماری مایه شرمساری است. گزارش در ادامه می افزاید با بررسی نمودار منحنی روزانه ابتلا به کرونا در برزیل می توان دریافت که این ویروس حالا حالاها دست از سر این کشور بر نخواهد داشت. بیمارستان ریودوژانیرو در بخش آی سی یو را چیزی بالغ بر 70% بیماران کرونایی تشکیل می دهد. در ریو 56% بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص یافته است. در سائوپائولو 67% که وخیم ترین منطقه نیز به ریوگرانده اختصاص دارد؛ جایی که 73% از بیمارستان را بیماران کرونایی تشکیل داده اند.

با ابتلای 6,082  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به 1,117,430  تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 95 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 51,502  تن برسد.

روسیه

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه امروز، سه شنبه گزارش داد که تعداد موارد جدید از آلودگی به ویروس کرونا در طول یک روز گذشته در همه مناطق این کشور 7 هزار و 425 نفر بوده و بدین ترتیب، تعداد کل ابتلا به این عفونت به 599 هزار و 705 نفر رسیده است.

بر اساس این اطلاعات، رشد روزانه موارد ابتلا 1.25 درصد ثبت شد که  اندکی کمتر از روز قبل (1.3 درصد) است. تعداد موارد جدید شناسایی شده در طول یک هفته گذشته از 8 هزار نفر تجاوز نکرده است.

بطور خاص 1081 مورد جدید در مسکو کشف شد تا تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا در پایتخت به 216 هزار و 95 نفر افزایش یابد. همچنین 504 مورد آلودگی در منطقه مسکو، 319 نفر در منطقه خودمختار خانتی-مانسیسک، 258 نفر در منطقه چلیابینسک و 220 در سن پترزبورگ ثبت شده است.

در مجموع، در حال حاضر 234 هزار و 917 نفر در سراسر روسیه در حال ادامه درمان هستند.

این ستاد همچنین اعلام کرد که تعداد شهروندان روسی که قبلاً به ویروس کرونا آلوده شده و دیگر بهبود یافته‌اند، طی یک روز گذشته 12 هزار و 13 نفر است که این تعداد، بیشترین میزان بهبودی روزانه بیماران از تاریخ 26 ماه مه (6 خرداد ماه) است، زمانی که شمار افراد درمان شده 12 هزار و 331 نفر بود.

در حال حاضر در مجموع 356 هزار و 429 نفر از افراد مبتلا به بیماری کووید-19 در سراسر روسیه بهبود یافته‌اند. این میزان 59.4 درصد از کل موراد آلودگی در کشور است.

پوتین رئیس جمهور روسیه نیز در تشریح وضعیت کشورش گفت: اگرچه محدودیت ها به تدریج در حال کمتر شدن است اما مبارزه با این بیماری همه گیر به پایان نرسیده است و تمامی محدودیت ها برداشته نخواهد شد. هنوز هیچ واکسنی برای از بین بردن این ویروس بوجود نیامده است بنابراین مبارزه ما با این بیماری ادامه خواهد داشت و مردم باید اقدامات ایمنی لازم را اتخاذ کنند و خطر انتشار این ویروس را جدی بگیرند.

رئیس جمهوری روسیه در حمایت از کادر درمان روسیه نیز گفت: پرداختی های تشویقی به کادر درمان روسیه که چندین ماه درگیر مقابله با این بیماری بوده است برای دو ماه دیگر نیز تمدید خواهد شد ضمن اینکه از سال آینده میلادی افرادی که بیش از ۵ میلیون روبل در سال درآمد دارند باید مالیات بیشتری پرداخت کنند و درصد مالیاتی آنها از ۱۳ به ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت. بار دیگر به خانواده هایی که کودکان ۳ تا زیر ۱۶ سال دارند مبلغ ۱۰ هزار روبل (۱۵۰ دلار) پرداخت خواهد شد همچنین برخی دیگر از پرداخت های اجتماعی ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:هند یک دارو را برای درمان تایید کرد/کرونا بار دیگر تیتر اول رسانه‌های آمریکا شد

هند

به گزارش آناتولی، براساس آخرین آمار وزارت بهداشت و رفاه خانواده هند، طی شبانه روز گذشته با شناسایی 14 هزار و 933 مورد جدید ابتلا به ویروس جدید کرونا (کووید-19) شمار مبتلایان در این کشور به 440 هزار و 215 نفر رسیده است.همچنین با فوت 312 بیمار دیگر طی 24 ساعت گذشته، تعداد قربانیان کووید-19 در هند به 14 هزار و 11 تن افزایش یافته است. تعداد بهبودیافتگان نیز به 248 هزار و 189 نفر رسیده‌ است.

بر اساس آخرین داده‌ها هند به لحاظ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه چهارم جهان قرار دارد.

مکزیک

به گزارش آناتولی، وزارت بهداشت مکزیک با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان ویروس جدید کرونا (کووید-19) در این کشور با افزایش 759 نفری در یک روز گذشته به 22 هزار و 584 نفر رسیده است.براساس این بیانیه، شمار مبتلایان نیز در 24 ساعت گذشته با شناسایی 4 هزار و 579 مورد جدید به 185 هزار و 122 تن رسیده و تاکنون 140 هزار و 118بیمار نیز بهبود یافته‌اند.

گفتنی است اولین مورد ویروس کرونا در مکزیک روز 28 فوریه مشاهده و اولین فوتی نیز در 19 مارس گزارش شد

شیلی

با ابتلای 3,804  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به250,767   تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته  3تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم 4,505  تن برسد.

بیشتر بخوانید:چین امیدها برای ساخت واکسن را افزایش داد/دیپلمات‌های آمریکایی کرونایی شدند

پاکستان

به گزارش وزارت بهداشت پاکستان، با ابتلای 3 هزار و 946 تن دیگر به ویروس کووید-19 طی یک روز اخیر، شمار کل مبتلایان در این کشور به 185 هزار و 34 نفر رسید.همچنین مجموع قربانیان ویروس کرونا در این کشور نیز با فوت 105 بیمار دیگر طی یک روز گذشته، به 6 هزار و 695 نفر افزایش یافت.در یک روز اخیر 24 هزار و 599 تست کرونا در پاکستان انجام شده و در مجموع یک میلیون و 126 هزار و 761 نفر در این کشور غربالگری شده‌اند.ایالت سند با شناسایی 71 هزار و 92 مورد بیشترین و منطقه آزاد جامو و کشمیر نیز با 869 مورد کمترین میزان ابتلای کرونا را به خود اختصاص داده‌اند.گفتنی است از 26 فوریه که نخستین مورد کرونا در پاکستان شناسایی شد تاکنون 73 هزار و 471 بیمار بهبود یافته‌اند.

بنگلادش 

با ابتلای 3,412  تن دیگر در شبانه روز گذشته شمار کلی مبتلایان به119,198   تن رسیده است. در 24 ساعت گذشته 43 تن نیز جان باختند تا شمار کلی فوتی ها به رقم1,545   تن برسد.

بیشتر بخوانید:آزمایش واکسن کرونا در روسیه/نسخه نخست‌وزیر هند برای مقابله با کوویدـ۱۹

عربستان سعودی

وزارت بهداشت عربستان سعودی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: شمار جانباختگان ویروس کرونا(کووید-19) در عربستان سعودی با فوت 39 مبتلا طی‌ شبانه‌روز گذشته به 1346 نفر افزایش یافت.براساس آمار این وزارت‌خانه، تعداد مبتلایان نیز با شناسایی 3 هزار و 139 مورد جدید در 24 ساعت گذشته به 164 هزار و 144 نفر رسیده است.همچنین 109 هزار و 885 نفر از بیماران کرونایی در این کشور بهبود یافته‌ و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند.

ایران

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: براساس جدیدترین بررسی های آزمایشگاهی؛ تست کرونای ٢۴۴۵ نفر مثبت شد. سیما سادات لاری  با اعلام این خبر افزود: از دیروز تا امروز ٣ تیر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۴۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ٢٣۴ مورد بستری شدند.

وی با اشاره به این که مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ٢٠٩ هزار و ٩٧٠ نفر رسیده است، افزود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ١٢١ نفر از بیماران کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹ هزار و ٨۶٣ نفر رسید.سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: خوشبختانه تاکنون ١۶٩ هزار و ١۶٠ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.


وی در ادامه با اعلام این که ٢٨۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، افزود: تاکنون یک میلیون و ۴٧۵ هزار و ٣٣١ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است. لاری با بیان این که در استان های خوزستان، آذربایجان غربی و هرمزگان، موارد بستری بالاتر از بقیه استان ها است، افزود: در استان خوزستان با کاهش میزان فوتی مواجهیم و در استان فارس بستری ها افزایش داشته و در استان های کرمانشاه، گلستان، کرمان، بوشهر  و همدان، شاهد کاهش قابل ملاحظه میزان بستری ها بوده ایم.

وی در پایان گفت: در مجموع شاهد کاهش میزان بستری در کل کشور هستیم.

310311

کد خبر 1402719

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =