رئیس کل دادگستری همدان از راه اندازی شعبه ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد

رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: با پیگیری های انجام شده از سی ام فروردین ماه سال جاری با تشکیل شعبه ویژه اطفال و نوجوانان در همدان موافقت شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر محمدرضا عداتخواه در دیدار اعضای شورای اسلامی شهر همدان با وی که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، با اعلام اینکه شعبه ویژه اطفال و نوجوانان در استان همدان وجود نداشت، خاطرنشان کرد: باید از حقوق کودکان و نوجوانان حمایت شود.

رئیس کل دادگستری استان افزود: به دنبال آن هستیم تا مجتمعی با همین عنوان و با حضور چند روانشناس، مشاور و قاضی تربیت شده درخصوص مسائل کودکان ایجاد نمائیم.

دکتر عدالتخواه با اشاره به اینکه خوشبختانه قانون حمایت از اطفال و نوجوانان تصویب شده و یک نمونه از این قانون آن است که فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال جرم شناخته می شود، اظهار داشت: با ارتقاء کیفیت و افزایش شعبات دادگاهها به دنبال تسریع در رسیدگی به پرونده های قضائی هستیم.
 
رئیس کل دادگستری استان همدان گفت: افزایش تعداد دادگاه های تجدیدنظر از ۱۱ شعبه به ۱۷ شعبه و دادگاه های حقوقی از ۱۰ شعبه به ۱۴ شعبه، سبب شده تا رسیدگی به پرونده های مختلف سریعتر و با کیفیت ترانجام شود.

وی با بیان اینکه اقدامات اخیر دستگاه قضایی همدان را با پیوست فرهنگی همراه بوده است، افزود: اقدامات اخیر دستگاه قضایی در  ۱۰ ماهه گذشته در در این استان به طور عمده با پیوست فرهنگی روبرو بوده، تا جایی که نام ساختمان قبلی دادگستری به سردار شهید همدانی، ساختمان جدید به نام شهید سلیمانی، ساختمان های دادگاه های انقلاب به نام شهید میرزامحمدسلگی و  ساختمان دادسرا به شهید محمد بروجردی تغییر یافته است.

دکتر عدالتخواه با اشاره به عفو ۵۴۱ زندانی در همدان با پیگیری های شبانه روزی چند ماهه اخیر مجموعه دستگاه قضایی استان، تصریح کرد: نحوه آزادی این زندانیان نیز با پیوست فرهنگی همراه بود تا جایی که این عفوخوردگان با برنامه ای هماهنگ شده با عنوان "بازگشت به زندگی"  در گلزار شهدا حضور یافتند و با قرائت میثاق نامه ای، ورود مجدد به زندگی خود را با نام و یاد شهدا آغاز کردند.

وی تشکیل ستاد تألیف قلوب و ۴۵۰ هزار ساعت مجازات جایگزین حبس با رویکرد حبس زدایی را زمینه ساز کسب عنوان نخست استان همدان درخصوص صلح و ساز در کشور برشمرد.

وی در آخر با بیان اینکه تولید کننده مواد غذایی همچون کسی که موشک های دفاعی تولید می کند، باید جایگاه مهمی داشته باشد، افزود: به همین دلیل برای رفع اختلاف مرتبط با مسائل اقتصادی، مجتمع ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در همدان در دست راه انداری است.

48

کد خبر 1403280

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =