نماینده روحانی مجلس: اولویت کاری مجلس «ختم قرآن» و برگزاری «نماز آیات» نیست /به دنبال دعوا با دولت نیستیم

اعتماد آنلاین نوشت: حجت الاسلام سید سلمان ذاکر می‌گوید: «ختم قرآن» و برگزاری «نماز آیات» تصمیمی از جانب برخی ار اشخاص در پارلمان است و اینطور نیست که شاکله مجلس تمام وقت به فکر برگزاری این فرائض دینی باشد.

حجت الاسلام سید سلمان ذاکر، نماینده ارومیه، در این‌ باره اظهار داشت: تصمیماتی از این قبیل که نمایندگان مجلس روزانه یک جلد قرآن ختم کنند یا اینکه مثلاً برای خواندن نماز آیات جلسه دقایقی تعطیل شد تصمیم‌هایی از جانب اشخاص بود. یعنی این‌طور نیست که کل مجلس به فکر انجام این کارها باشند.

این فعال سیاسی اصولگرا در ادامه گفت: نمایندگان مجلس یازدهم به خوبی می‌دانند وظیفه نمایندگی با انجام احکام شرعی فرق دارد و اگر الان در مجلس هستند،‌ ماموریت اصلی‌شان کاهش مشکلات کشور و رفع دغدغه‌های مردم است. اگر در روزهای اول مسائلی هم رخ داد، به این دلیل بود که کمیسیون‌ها تشکیل نشده بودند و نمایندگان این فرصت را داشتند که نظرات و عقیده‌های شخصی‌شان را بازگو کنند. ان‌شاءالله از این پس با جدیت بیشتری تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم چهره مجلسی انقلابی و جهادی را نشان بدهیم.

او همچنین با اشاره به شائبه رویارویی مجلس یازدهم با دولت روحانی تصریح کرد: از یک روز بعد از دوم اسفند،‌ عده‌ای همه سعی‌شان را به کار بستند تا چنین جلوه بدهند که عده‌ای تندرو به مجلس می‌روند تا با دولت دعوا کنند و سد راهِ کارهای دولتی‌ها شوند. طرح چنین مسائلی به جز سیاه‌نمایی و نگران کردن مردم هیچ عایدی‌ دیگری ندارد. هم مجلس و هم دولت وظیفه دارند برای اعتلای نظام اسلامی تلاش کنند و به همین خاطر دلیلی ندارد به فکر جدل و دعوا باشیم.

ذاکر ادامه داد: البته دعوا نکردن به معنی سکوت در قبال اشتباه‌ها و تصمیم‌های غلط نیست. ما نمایندگان مجلس در هر زمان که احساس کنیم دولت به سمتی می‌رود که برای کشور هزینه‌ساز خواهد بود،‌ حتماً هر کاری که لازم باشد انجام خواهیم داد تا به نوعی از ضرر جلوگیری کنیم. همچنین اگر احساس کنیم برنامه‌ای دقیق و کارشناسی‌شده  در حال انجام است، وظیفه خود می‌دانیم از آن حرکت دولت حمایت کنیم.

او توضیح داد: برخی سعی دارند با صحبت کردن راجع به اینکه اکثریت مجلس رنگ اصولگرایی دارد، درباره مجلس یازدهم سیاه‌نمایی کنند. این در شرایطی است که تجربه نشان می‌دهد دوقطبی بودن ترکیب هر نهاد یا نظامی موجب تشتت رأی می‌شود. مثل آمریکا که نتیجه تاثیرگذاری توأمان جمهوری‌خواهان و دموکرات‌ها این کشور را غرق در بحران و خطر کرده است.

سید سلمان ذاکر در پایان گفت: مجلس یازدهم ان‌شاءالله با روحیه‌ای انقلابی و جهادی مشکلات را حل خواهد کرد.

2727

کد خبر 1403533

برچسب‌ها