اقتباسی از رمان ژوزه ساراماگو روی صحنه تئاتر

نمایش «هجوم» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری تابستان سال جاری در خانه نمایش دا روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش «هجوم» برداشتی آزاد از رُمان «وقفه در مرگ» به نویسندگی ژوزه ساراماگو است؛ اثری که روایتگر خداحافظی مرگ و چالش های انسان مدرن در مواجهه با این امر طبیعی است، داستان اثر درباره شهری است که به یک‌باره هفت روز مرگ از آن خداحافظی می کند.

پیش از این قرار بود نمایش «جایزه» به نویسندگی و کارگردانی علی صفری روی صحنه برود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا و انصراف تهیه‌کننده از تولید این نمایش در شرایط فعلی، «هجوم» که با گروهی از بازیگران جوان به صحنه می‌رود، جایگزین این اثر شد. «برلین ۱۰:۱۰» اثر دیگری از گروه تئاتر سه گانه است که مرداد ماه سال جاری روی صحنه می‌رود.

کارگردان نمایش «هجوم» طی یادداشتی کوتاه درباره روی صحنه بردن این نمایش نوشت: «هجوم تشابهات فراوانی نسبت به وضعیت فعلی جهان دارد، شاید قاعده اثر عکس وضعیت فعلی از لحاظ مرگ باشد، اما کائوس موجود در جهان با آشفتگی وضعیت موجود در متن در یک راستا قدم بر می دارند. هجوم نگاهی تازه به نمردن بین اقشار مختلف جامعه دارد، افرادی که در ابتدا سرمست از جاودانگی می شوند و کاربرد تاثیرگذار مرگ را بر زندگی خود از یاد می برند.»

«هجوم» محصول مشترک گروه تئاتر سه گانه و خانه نمایش دا بوده که مهدی سلیمی ساخت موسیقی آن را بر عهده گرفته است.

۲۵۸۲۵۸

کد خبر 1403936

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =