۰ نفر
۸ تیر ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
دزدان نقاشی بنکسی بازداشت شدند

فارس نوشت: شش نفر در فرانسه به دلیل سرقت یکی از آثار هنری بنکسی، هنرمند خیابانی که در سال ۲۰۱۸ خلق کرده بود بازداشت شدند.

شش نفر در فرانسه به دلیل سرقت یکی از آثار هنری بنکسی، هنرمند خیابانی که در یادبود قربانیان حملات پاریس در سال ۲۰۱۸ کشیده بود بازداشت شدند.

این اثر که «دختر جوان غمگین» را نمایش می دهد بر روی در سالن کنسرت بَتَکلان در پاریس که مورد حمله تروریستی قرار گرفته بود، کشیده شد.

برخی منابع قضایی و نزدیک به پلیس به خبرگزاری فرانسه گفتند که این مظنونان هفته گذشته چند روز پس از اینکه اعلام شد اثر سرقت شده در ایتالیا پیدا شده، در فرانسه بازداشت شدند.

دو نفر از بازداشتی‌ها به سرقت متهم شده‌اند و اتهام چهار نفر دیگر پنهان کردن این اثر هنری است. هر شش نفر پیش از محاکمه در بازداشت باقی خواهند ماند.

درِ سالن کنسرت بَتَکلان که منقش به این اثر هنری بود، ژانویه گذشته از جا کنده شد و به سرقت رفت.

مهاجمان وابسته به داعش در سال ۲۰۱۵ به این مکان حمله کردند و ۹۰ نفر را کشتند. بسیاری از کسانی که توانستند از این کشتار جان سالم به در ببرند از دری گریختند که بعدها «بنکسی» بر روی آن اثر «دختر جوان غمگین» را کشید.

پلیس ایتالیا و فرانسه در تاریخ ۱۰ ژوئن اعلام کردند که این اثر گرافیتی در یک مزرعه در منطقه روستایی «ابرتزو» در شرق ایتالیا پیدا شده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1404196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =